Beşiktaş Yöneticisi Hakan Dalbatan: Tüm gelirlerimiz durdu

Beşiktaş Yönetimi’nde Vodafone Park ve Dernekler sorumlusu olarak vazife meydana getiren Hakan Daltaban, kulüp gündemiyle ilgili olarak FANATİK’e açıklamalarda bulunmuş oldu.

Koronavirüsün futbola yapmış olduğu tesir sebebiyle ekonomik olarak zorlandıklarını söyleyen Daltaban, “Tüm gelirlerimiz durdu. Ödemelerimizi de yapamıyoruz. Yalnız personel maaşını ödemeye çalışıyoruz. Salgının yazın birazcık hafifleyip arkasından yine devam edeceği konuşuluyor. Öyleki olursa yalnız spor kulüpleri değil çoğumuz oldukca değişik bölgelere geliriz. Derneklerle de sık sık konuşuyoruz. Organik olarak moraller oldukca bozuk” sözlerini sarf etti.

‘Sıhhat problemi, ortadan kalksın yeter’

Yönetim olarak bu durumdan kulübü minimum zararla çıkarmak için uğraştıklarını söyleyen Daltaban, “Avrupa kulüplerinin yapmış olduğu benzer biçimde ikimiz de çalışmalarda bulunuyoruz. Oyuncu maaşlarında indirim benzer biçimde mevzular gündemimizde. Futbol komitesi emek harcamalar yapıyor. Bu ne olursa olsun olmalı. Yoksa hiçbir kulüp bu durumun altından kalkamaz. Fakat şu da bir gerçek. Her şeye bir çözüm bulunur… Sıhhat problemi yeter ki ortadan kalksın. Yönetim olarak her türlü senaryoya lüzumlu önlemleri alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Orhan Yıldırım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz