Berke Özer ve Barış Alıcı'dan Fenerbahçe açıklaması

Belçika’da kiralık olarak Westerlo forması giyen Fenerbahçeli futbolcular Sulh Alıcı ve Berke Özer’in yanı sıra Altınordu’dan teknik direktörü Hüseyin Eroğlu ve Sulh’ın ikizi Kerim Alıcı, PlaySpor’un konuğu oldu. 

Okay Karacan ve Orkun Yazgan’ın Skype yayını ile tekrardan buluştular ve bu sohbetten dikkat çekici başlıklar, mesajlar çıktı;

“TRANSFERİM 1 GÜNDE GELİŞTİ”

** Belçika’da günler nasıl geçiyor?

Berke Özer: Burada (Belçika) hepimiz insan sağlığını konuşuyor. Futbol konuşan yok. Her şey iptal olacak şeklinde ve kimse itiraz etmiyor. Fakat ülkemde halen futbolu ve kimin şampiyon olacağını konuşanlar var. Üzülüyoruz, ilkin sıhhat.

** Berke ve Sulh’ın Fenerbahçe macerası?

Berke Özer: Fenerbahçe’ye transferim 1 günde gelişti. Orada büyük mutluluklar yaşadım. Hayranı olduğum Volkan Demirel ile oynadım. Saracoğlu’nda sahaya çıkmak aslına bakarsanız bir futbolcu için en büyük motivasyon deposu.

Berke Özer: Feyenoord maçıydı. Öncesinde Sulh’la sahayı görelim istedim. Tribünler bizlere tezahürat yapınca tüylerim diken diken oldu. Fenerbahçe’de oynamak oldukca büyük bir vaka. Bunu yaşadık.

“İKİZİMLE OYNARKEN RAKİBİN KAFASI KARIŞTI!”

** Altınordu’da Avrupa’ya futbolcu gönderme geleneği oluştu… 

Sulh Alıcı: Altınordu’daki sistem, Avrupa’ya Türkiye’deki en yakın sistem. Westerlo’da da benzer sistemle çalışıyoruz. Tesisler de Altınordu şeklinde mükemmel…

Sulh Alıcı: Giuliano ve Josef’in gitmesi ekibi birazcık etkiledi. Kalite isimlerdi. Zor durumlardan ikimiz de etkilendik. Oynadık, oynayamadık. Sonrasında kiralık gittim. Fakat hep en hususi anlarım Fenerbahçe’deydi. İnşallah yine o büyük taraftarın önüne çıkarım.

Sulh Alıcı: Westerlo’da özgüvenimizi kazandıktan ve kendimizi daha da geliştirdikten sonrasında Fenerbahçe’ye başarı göstermiş futbolcular olarak dönmek istiyoruz. Umarız bunu başaracağız.

** İkizlerin başına gelenler…

Sulh Alıcı: Altınordu’da ikizim Kerim’le oynuyorduk. Rakip Bolu’ydu. Rakipten bir oyuncu geldi ‘Kardeşim amma koşuyorsun ya! Her yerde sen varsın yeter’ dedi. Dedim ki sahada ikizim var. Epey gülmüştük. Ben 30 saniye büyüğüm.

“KALECİLER GALİPKEN OYUNU YAVAŞLATIYOR”

** Hüseyin Eroğlu’nun ağzından Altınordu sistemi…

Hüseyin Eroğlu: Türkiye’deki takımlarda bir futbolcudan her şeyi bekliyorlar. Gol atsın, orta yapsın, gol kurtarsın, asist yapsın her şey… Bugün Nuri Şahin’i getirseler, ‘Nuri nasıl futbolcu?’ derler.

Hüseyin Eroğlu. Berke Özer ve Sulh Alıcı’nın Fenerbahçe’ye transferlerinde oldukca gururlandık. İkisi de iyi sporcular. Şu anda bir ara vermiş gibiler fakat gelecekte yine oldukca iyi yerlerde savaşım edecekler.

Hüseyin Eroğlu: Bizim çocuklarımız Avrupa’ya gittiğinde sorun yaşamıyor. Bundan dolayı Altınordu’daki şeklinde Avrupa’da da sistemin parçası oluyorlar. Fakat Türkiye’de bir takıma gittiklerinde oyuncuya dayalı sistemsizliğin sıkıntısını yaşıyorlar.

Hüseyin Eroğlu: Avrupa futbolundan eksiğimiz, oyun hızı ve taktik resmimizin olmaması. Türkiye’de ben bir kalecinin mağlupken sakatlandığını asla görmedim örneğin! Fakat galipken, doktoru 5 kere çağırabilir. Oyun oldukca duruyor. Akmıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz