Les Ferdinand: Beşiktaş adam olduğum kulüptür

Beşiktaş’ta 1988-1989 sezonunda forma giyen eski İngiliz ulusal futbolcu, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, Türkiye’deki günlerini ve siyah-beyazlı formayla yaşamış olduğu zaferleri unutmadığını ifade ederek, “Beşiktaş, benim adam olduğum kulüptür. Futbolculuğum orada şekillendi. Beşiktaş’ta olgunlaştım. O yıllarda İstanbul’da tesis imkanları kısıtlıydı fakat oldukca iyi bir kadroda yer alıyordum. Kulüpte dayanışma ve sıcak, samimi bir dost ortamı gördüm. Beşiktaş’ta kazandığım tecrübeler beni Premier Lig’de daha iyi bölgelere taşıdı. Türkiye’de geçirdiğim günlerimi seviyorum ve özlüyorum.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Beşiktaş taraftarının da kalbinde hususi bir yeri bulunduğunu belirten 53 yaşındaki eski yıldız futbolcu, “Seneler geçse de beni unutmadıklarını biliyorum. Siyah-beyazlı taraftarların toplumsal medyadaki desteğine teşekkür ediyorum. Beşiktaş’ın efsaneleşmiş başkanı Süleyman Seba ile aynı listede yer almak benim için ayrı bir onur.” ifadelerini kullandı.

“Fıstıklı baklava favori tatlım”

Beşiktaş’ta oynadığı yıllarda en oldukca Boğaz’da dolaşmayı ve Türk mutfağının lezzetlerini tatmayı sevdiğini kaydeden Les Ferdinand, “Türk yiyecekleri hakkaten oldukca güzel. Fakat en çok da fazla fıstıklı baklava, o benim favori tatlım. Şu sıralar koronavirüs salgını sebebiyle mecburen evdeyim, her şey düzeldiğinde bigün tekrardan İstanbul’a gelip, eski dostlarla buluşmak isterim.” diye konuştu.

“Evde kal” çağrısı

Les Ferdinand, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan önlemler kapsamında meydana getirilen dünya genelinde meydana getirilen “evde kal” çağrısına da destek verdi.

Ferdinand mesajında, “Bizlere verilen talimatlara uyalım. Eğer evden çıkmaz ve tüm kurallara uyarsak bu çirkin virüsün birçok insanoğlunun yaşamını tehdit etmesine engel oluruz. Ümit ederim dünya bir an ilkin düzgüsel günlerine döner.” yorumunu yapmış oldu.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz