Beşiktaş ile Trabzonspor arasında yaşanan Burak krizine taksit formülü!

Burak Yılmaz’ın geçen sürem dönem arası Beşiktaş’a aktarma olduğu dönemde, Trabzonspor’a bonservis bedelini çekle ödeyen siyah-beyazlı yönetim, bu çekin karşılıksız çıkması sebebiyle bordo-mavili kulüple yeni bir antak kalma yapmış oldu.

Milliyet’in haberine bakılırsa; Karadeniz ekibi, Beşiktaş’tan gelen çeki alacaklarına karşılık Burak Yılmaz’a vermiş, sadece çekin karşılıksız çıkması üstüne hem Trabzonspor hem de golcü oyuncu çıkış yolu aramaya başlamıştı.

Beşiktaş’ın yaşamış olduğu maddi sıkıntılar sebebiyle eski çekin ödenmemesini TFF’ye taşıyan Trabzonspor ile siyah-beyazlılar arasındaki yeni görüşme oldukça kısa sürdü. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ile Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun arasındaki dostluk sebebiyle mevzunun süratli bir halde tatlıya bağlandığı ortaya çıktı.

Buna bakılırsa Beşiktaş, Burak Yılmaz transferinden meydana gelen 8.4 milyon lira tutarındaki borcunda indirime gitmeden yeni yapılandırma sağlamış oldu. Mevcut borcu taksitlendiren siyah-beyazlı kulüp bu mevzuda Burak ile de görüştü. Beşiktaş’ı zor durumda bırakmamak için meseleyi Trabzonspor ile çözmeye çalışan golcü oyuncunun, kulüpler arasındaki yeni anlaşmayı kabul ederek iki camiaya da sorun çıkarmadığı aktarıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz