Berna Gözbaşı: Bizim için lig bitmiştir

Kayerispor’da Başkan Berna Gözbaşı, toplumsal medya hesabı üstünden yapmış olduğu önceki gece geç saatlerde flaş açıklamalar yapmış oldu.

Berna Gözbaşı, kendilerine gore liglerin bitmiş bulunduğunu açıkladı. Gözbaşı, “Geçen hafta ‘ilkin sıhhat’ diyerek, liglerin ertelenmesini talep etmiştik. Ne kadar haklı olduğumuz, ilk olarak oldukça kıymetli Fatih Terim, Abdurrahim Albayrak ve peşinden Fenerbahçe kulübünde bir futbolcu ve personelde koronavirus değerlerinin pozitif çıkması ile bir kez daha ortaya çıktı. Hastalığa yakalanan toplumun oldukça kıymetli isimlerine acil şifa diliyoruz. Geçen hafta liglerin ertelenmesi kim bilir kaç futbolcu, yönetici, teknik adam, polis, gazetecinin vs. bu salgına yakalanmasını önledi? Sıhhat Bakanımız Sayın Fahrettin Koca liderliğinde sıhhat çalışanının büyük özverisine rağmen, olay ve ölüm sayısı ne yazık ki artıyor” dedi ve ekledi:

‘Her insanın önceliği ailesi’

“Benzer coğrafya ve kültürün olduğu İtalya ve İspanya, endişelerimizi artırıyor ve bu savaşın düşünülenden de öte uzayacağını gösteriyor. Bu aşamada bizlere gore ligler bitmiştir. Bundan sonrasında futbolcuların toplanması, risk ortamına girmeleri, biçim tutmaları öngörülen süreler içinde mümkün değildir. Bu süreç tüm motivasyonumuzu bozmuş, teknik yönetimden, futbolcusuna öncelik organik olarak kendileri ve ailelerinin sağlığı olmuştur. Bilhassa yabancı bazı futbolcularımızı Kayseri’de tutmamız zor hale gelmiştir.

‘Evlerine göndermeliyiz’

“En kısa sürede futbolcuları evlerine göndererek bile bile ladese son vermeliyiz. En kısa zamanda ligin sonlandırılma şekli ve teknik ve finansal sorunların tartışılması icap ettiğini düşünüyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz