Antalyaspor’da telekonferanslı antrenman dönemi

Liglerin ertelenmesinin arkasından Akdeniz temsilcisinde 4 günlük izin sürecinde yerli futbolcuların birçoğu ailelerinin yanına gitti. Yeni tip koronavirüs riskinin devam etmesi ve yurt dışı giriş ve çıkışlarda uygulanan karantina prosedürü “14 gün kuralı”ndan dolayı ülkelerine gidemeyen ve aralarında yıldız isim Lukas Podolski’nin de olduğu yabancı oyuncular ise Antalya’dan ayrılmadı.

İzin sonrası tesislerin geçici süre kapatıldığını, burada idman yapılmayacağını duyuran kulüp yetkilileri, antrenmanlara bireysel olarak evlerden devam edilmesini istedi.

Tesislerdeki kondisyon aletleriyle öteki ekipmanlar, ekip otobüsüyle oyuncuların evlerine taşındı. Şimdi futbolcular, tedbirler kapsamında çalışmalarını değişik kentlerdeki evlerinden telekonferans sistemiyle sürdürüyor.

Süper Lig’de geride kalan son 8 haftada yenilgi yüzü görmeyen kırmızı-beyazlı ekipte Hakan Özmert Sakarya, Eren Albayrak Bursa, Ferhat Kaplan Çanakkale, Yekta Kurtuluş İzmir, Veysel Sarı İstanbul, ülkesi Brezilya’dan dönemeyen Charles, Rio de Janeiro kentinden, öteki futbolcular Antalya’daki evlerinden uzaktan idman programına dahil oldu.

Futbolcular aynı anda sisteme bağlanıp, kulüplerinin kendilerine ulaştırdığı alet ve ekipmanlarla çalışıyor. Teknik direktör Tamer Tuna’nın belirlediği program çerçevesinde futbolcular, uzaktan da olsa telekonferansta bir araya gelip antrenman yapıyor.

– “Evde kal” çağrısı yapmış olup, evlerinde çalışıyorlar

Bu sistemle meydana gelen idmanlar, Tuna’nın denetiminde, destek antrenörler nezaretinde yapılıyor.

Cemiyet sağlığı için “evde kal” kampanyası çerçevesinde her insana çağrıda bulunup antrenmanlarını online sürdüren FTA Antalyasporlu oyuncular, telekonferansla aynı anda emek verme şansı buluyor.

– Aynı anda 25 şahıs online oluyor

Antalyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Murat Süğlün, AA muhabirine, Kovid-19 tedbirleri kapsamında tesisleri geçici süreyle kapatsalar da disiplinli emek harcamayı hiçbir vakit bırakmadıklarını söylemiş oldu.

Süğlün, ekip oyuncularının çalışmalarını evlerinden aralıksız sürdürdüğünü belirterek, şu şekilde konuştu:

“Futbolcularımıza telekonferans sistemiyle yeni antrenman programı uygulamaya başladık. Tamer hocamızın verdiği programı, 25 şahıs aynı anda online şekilde canlı olarak uyguluyor. Sakatlığından dolayı iki günlük tedavi için ülkesi Brezilya’ya gittikten sonrasında herhangi bir sıhhat problemi yaşamamasına karşın her insana uygulanan karantina prosedürü sebebiyle Antalya’ya dönemeyen Charles de online idmana dahil oldu. Hem ekip birlikteliğini sağlamak, arayı açmamak hem de oyuncularımızın kondisyonlarını durağan(durgun) tutmak amacıyla bu şekilde bir çalışmamız var. Çok da fazla zevkli geçiyor. Ekranda birbirini gören oyuncularımız aynı anda tüm hareketleri hep beraber hocanın talimatı doğrultusunda yapıyor. Tahmin ediyorum ki bu sistemi ilk kere biz uyguladık. Liglerin başlama zamanı açıklanıncaya ve yeni tip koronavirüs tehdidi geçinceye kadar bu sistemi sürdüreceğiz.”

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz