Sergen Yalçın'dan corona virüsü patlaması: 'Antrenör 21 yaşında öldü… '

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, koronavirüs salgını sebebiyle her insana ‘evde kal’ çağrısının yapıldığı şu günleri evinde komşuları Serhat Mert ve Mehmet Şaik ile beraber geçiriyor.

Bazen annesinin kendi elleriyle yapmış olduğu yiyeceklerden gönderdiğini belirten Yalçın, hareket alanının iyice daraldığı mevcut süreç için, “İnsanın kendine harcayacağı zaman içinde yüzleşiyorum. Yapmak istediklerim fakat yapamadıklarım…” diyor.

5 NİSAN’A KADAR İZİN 

Tüm futbolculara 5 Nisan’a kadar izin verdiklerini ve hepsinin İstanbul’da bulunduğunu vurgulayan Yalçın, “Oyuncularla gerektiği vakit telefonla konuşup informasyon alıyoruz. Teknik ekibimizde yer edinen dostlar, futbolcuları takip edip, bireysel antrenmanlarını ne seviyede yaptıklarını denetim ediyorlar” dedi.

21 YAŞINDA ANTRENÖRÜN ÖLDÜĞÜNÜ UNUTMAYIN 

Süper Lig’in play-off yöntemiyle tamamlanmasına yönelik tartışmaları değerlendiren Sergen Yalçın, “Bu ortamda tek sorunumuz sıhhatli olmak. Ilkin insan. Şu an için bu şekilde şeyleri konuşmanın yanlış bulunduğunu düşünüyorum. Play-off vesaire seçenekleri gündeme getirenler ilkin sağlıklarıyla ilgilensin. Koronavirüs yüzünden hemen hemen 21 yaşındaki bir İspanyol futbol antrenörün (Francisco Garcia) öldüğünü unutmayalım. Her insanın bu durumdan öğrenek alması gerek. Mümkün olduğunca dışarı çıkmayın. Ligin devam edip etmeyeceği mevzusunda şu an bir şey konuşmak yanlış olur. Biz 5 Nisan’dan sonrasında yol haritası çizeceğiz. Bir ihtimal 30 Mayıs’da ligler başlayabilir. Ya da bu sürem iptal edilir. Bilemiyoruz. Her türlü olumsuzluğu düşünüyoruz ve plan hayata geçirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

TRANSFER AÇIKLAMASI…

Uzun aradan sonrasında ilk kez önceki gün evinden çıkıp Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde başkan Ahmet Nur Çebi ile yöneticilerden Erdal Torunoğlu ve Emre Kocadağ’la gelecek sezonla ilgili toplantı yaptıklarını söyleyen Yalçın, gönderilmesi kabul edilen oyuncular mevzusunda görüş alışverişinde bulunduklarını beyan etti. 

KARIUS’UN YERİNE DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ KALECİLER… 

Yalçın, “Ilkin sıhhat diyoruz fakat yaşam devam ediyor. İşimizi düşünmek zorundayız. Şu anda aklımda dört bölgeye geçirme düşünüyorum. Karius’un yerine scout ekibimizin izlediği dört kaleci var; ikisi yerli. Gelecek günlerde geniş kapsamlı bir geçirme raporu hazırlayıp yönetime sunacağız” dedi.

HERKES DİKKATLİ OLSUN 

İçişleri Bakanlığı’nın sanal dolandırıcılara karşı vatandaşları uyarmak için hazırlattığı kamu spotunda rol alan Sergen Yalçın, “Hepimiz evine kapanık olduğundan sanal dolandırıcı tehlikesi daha da arttı. Hepimiz dikkatli olsun” dedi.

SPOR YAPMIYORUM 

Evde zaman geçirmek için çoğu zaman tv izlediğini belirten Sergen Yalçın, A Spor’a yapmış olduğu açıklamada, “Zaman geçirmek oldukca zor. Devamlı evdesin, biz spor da yapmıyoruz. Azca yiyecek yemeye çalışıyoruz fakat evde zor. Bir ay evde oturursak rahat 5-6 kilo alırız” diye konuştu.

HEPSİ PROFESYONEL 

Yalçın, düzgüsel antrenman yapamamanın mühim bir tehlikesine dikkat çekerek, “3-4 hafta bu şekilde devam edersek tüm oyuncular minimum yüzde 50 geriye gider. Telekonferansla antrenman abartı, o kadara da gerek yok. Bu adamların hepsi ustalaşmış, ne yapmaları icap ettiğini bilir” dedi.

GEÇMİŞ OLSUN MESAJI 

Sergen Yalçın, koronavirüs kontrol neticeleri pozitif çıkan G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim, 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, F.Bahçe İdanri Menajeri Cenk Renda ve adları açıklanmayan F. Bahçeli futbolcu, basketbolcu ve kulüp çalışanlarına geçmiş olsun dileğinde bulunmuş oldu. (Özgürlük)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz