Marius Sumudica, ülkesine konuştu: Risk altındaydım

Süper Lig ekiplerinden Gaziantep FK’nın teknik direktörü Marius Sumudica, kulübün getirmiş olduğu yasağa karşın ülkeden ayrılarak büyük tepki çekmişti. 

Sumudica, Türkiye’den ayrılmaya karar verilmiş olduğu süreci Rumen basınından Digi Sport’a söyledi. 

Rumen teknik adam, Türkiye’de daha çok risk altında bulunduğunu belirterek 50.000 euro karşılığında hususi bir jet kiralayarak Bükreş’e döndüğünü belirtti. 

Risk altında bulunduğunu düşünen Sumudica, “Tatilde yaşadığım pnömoni sebebiyle fazlaca fazla risk altında olduğumu düşünüyorum. Ek olarak ilk olarak corona virüs oldum diye latife yaptım fakat son zamanlarda bunun bir latife olduğundan güvenli değilim. Ne yapabilirdim? 600 odalı kaldığımız otelde bir tek 5 kişiydik” ifadelerini kullandı.

Takıma geri dönmeye hazır bulunduğunu belirten Rumen teknik adam, “Türkiye’de her şeyin denetim altına alınması ve tekrardan futbola odaklanabilmek adına Tanrı’ya yakarış ediyorum. Onlara geri dönmeye hazır olduğumu söyledim ki tüm eşyalarımı falan da almadım. Kızgınlıklarını anlıyorum fakat bence de birbirimizi anlamamız gerekiyor. Şu an hiçbir şey kati olmadığından antrenmanların ne süre başlamış olacağı da belli değil” dedi. 

Açıklamalarının sonunda da Sumudica, geri dönerek takımının ligi ilk 10 içinde bitirmesini sağlamak adına savaşmaya hazır bulunduğunu belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz