Gökhan İnler'den örnek davranış! Hakkı Yeten kütüphanesi açtı…

Gökhan İnler… Beşiktaş, Napoli, Leicester City benzer biçimde takımlarda top koşturdu, kariyerine Medipol Başakşehir’de devam ediyor. Futbolculğunun yanı sıra yapmış olduğu iyiliklerle de anılıyor.

3 yıl ilkin kurduğu İnler Spor ve Eğitim Vakfı ile okullarda kütüphane açan 35 yaşındaki deneyimli orta saha, minikleri kitaplarla bir araya getiriyor.

2017’de başladığı iyilik hareketine en büyük desteği gene futbolcu arkadaşları veriyor.

Caleb Ekuban, Jose Sosa, Atiba Hutchinson, Mert Günok, Mevlüt Erdinç, Aziz Behich, Martin Skrtel ve daha birçok oyuncu, İnler’in iyilik yaşamına ortak oluyor.

İnler, ilkin kitapları kutulara yerleştiriyor, sonrasında iyiliksever ekibi ile yola koyuluyor. Belirledikleri okullara giderek öğrencilere sürpriz yapıyorlar.

İnler ve dostları, raf kurmadan kitap dizmeye kadar her aşamada içeriyor.

“Bu toprağın çocuğuyum, ülkeme bir şey vermek isterim” diyen yetenekli futbolcu, açmış olduğu kütüphanelere Türk futboluna damga vurmuş efsaneleşmiş oyuncuların isimlerini veriyor.

25 okulda kütüphane açan İnler, Türkiye’nin her ilinde raflara kitap dizmeyi hedefliyor.

İnler kitap yaşamına herkesi çağrı ediyor

Üç yıl ilkin vakfı açtığında bir oldukça yerden kitap talebi geldiğini dile getiren oyuncu, “Ben vakfı 3 yıl ilkin açtım. Köy okullarından kitapla ilgili oldukça talep geldi. Ben de ekibimle ‘Ne yapabilirim’ diye düşündüm. Okullarda kütüphane açmaya karar verdik.” dedi.

“Hakkı Yeten ile başladım”

Gökhan İnler. hedefinin Türkiye’nin her yerinde binlerce kütüphane açmak bulunduğunu ifade ederek,”Hedefim her ilde olmak. Bir tek 81 kütüphane ile değil. Binlerce kütüphane yapabilmeyi amaçlıyorum” diye konuştu.

Kütüphanelere futbol kulüpleri ile özdeşleşmiş Baba Hakkı, Cemil Usta ve Metin Oktay benzer biçimde adların adını koyan İnler,”Her insanın taraflı yansız efsaneleri var. Ben de Hakkı Yeten ile başladım. Bu sebeple Cemil Usta var, Metin Oktay var, Lefter var. Onların adı için kütüphane açacağız” şeklinde konuştu.

“Demba Ba’yı umuyorum”

Futbolcu arkadaşlarının destek verdiğini aktran İnler, “Mert Günok ile başladık. O ‘Derhal yapacağım’ dedi. Jose Sosa ile Ekuban da Trabzon’da kütüphaneler istediler. Onları da yaptırdık. 2 tane ekip dostum Aziz Behich ile Martin Skrtel de destek oldu. Beşiktaşlı oldukça iyi dostum Atiba da destek oldu. Bu projeyi bir tek futbolcular için yapmadım, hepimiz olsun isterim. Açıkçası her insana soracağım. Hazırda olan Demba Ba’yı, Júnior Caiçara’yı umuyorum. Fenerbahçe’de Mevlüt Erdinç var, Isla var, hepimiz hazır” ifadelerini kullandı.

“Bu toprağın çocuklarıyız”

Her insanın sürprizlere hazır olmasını isteyen İnler, konuşmasını şu şekilde tamamladı:

“Benim için büyük bir duygu. Sonuçta biz bu toprağın çocuklarıyız. Benim için oldukça mühim bir şey, onlara bir şey geri vermek. Hepimiz sürprize hazır olsun. Okullara gitmek isterim, o luğu görmek isterim. Bana oldukça güzel geliyor. Nereden geldiğimizi unutmamız lazım. İlk ilkin Türkiye’de bu faaliyeti yapıyorum, ülkeme bir şey vermek isterim.”  (TRTSPOR)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz