Gaziantep FK ile Sumudica'nın yolları ayrılıyor mu?

Süper Lig maçlarının corona virüsü tehditi sebebiyle ertelenmesinin arkasından Gaziantep FK takımının teknik direktörü yurt dışına gidiş izni olmamasına karşın ekibi ile beraber hususi tayyare tutup ülkesine gitmişti. Teknik adam ve ekibi hakkında kulüpten çarpıcı bir izahat geldi. 

Gaziantep Futbol Kulübü Başkan Yardımcısı Mahsum Altunkaya, teknik direktör Marius Sumudica ve ekibinin ülkeleri Romanya’ya dönmesiyle ilgili, kulüp yönetim kurulunun ileriki günlerde bir araya geleceğini bildirdi.

Altunkaya, kulübün web sitesinden yapmış olduğu açıklamada, tüm insanlığın kırılgan bir süreçten geçtiğini belirtti. Yeni tip corona virüsü (Kovid-19) salgınına karşı lüzumlu tedbirleri almayı sürdürdüklerini ve bilhassa futbol takımının da bu süreci en sıhhatli şekilde atlatabilmesi için büyük çaba sarf edildiğini ifade eden Altunkaya, şöyleki devam etti: “Süper Lig’in ertelenme kararından sonrasında teknik direktörümüz Marius Sumudica ile 18 Mart Çarşamba günü tesislerimizde bir görüşme gerçekleştirerek, bu süreci ne şekilde atlatabileceğimiz mevzusunda istişarelerde bulunduk. Burada en mühim düşüncemiz, bu erteleme sürecinde futbolcularımıza verilecek olan izole süresinin bir izin olarak görülmesinin önüne geçmek ve en sıhhatli şekilde atlatabilmelerini sağlamak olmuştur. Sumudica da bu mevzuda alacağımız kararlar üstünde yönetim kurulumuzun yanında yer aldığını şahsıma iletmiştir. Sonrasında da Sumudica, futbolcularımızla bir toplantı düzenleyeceğini ve bu görüşmede yurt dışına çıkacak adların sözleşmelerinin feshine kadar gidilerek olayın ciddiyetini hatırlatacağını belirtmiştir.”

“Yönetim kurulumuz gelecek günlerde bir araya gelecek ve kamuoyuna lüzumlu bilgilendirmeleri yapmış olacaktır”

 Yönetim kurulunun bu izole süre içinde insan sağlığını ön planda tutarak, lüzumlu adımları atmaya devam ettiğini aktaran Altunkaya, “Futbolcularımızın evlerinde spor yapmalarını sağlamak ve performans düşüklüğünün önüne geçilmesi adına yönetim kurulumuz olarak tesislerimizde bulunan fitness malzemelerini dahi talep eden oyuncularımızın evine kadar gönderdiğimizin bilinmesini isterim.” ifadelerini kullandı. Mahsum Altunkaya, futbolcuların kendilerine verilen program dahilinde, kişisel ev ortamlarında çalışmalarına devam ettiğini aktararak şunları kaydetti:  “Tüm bu gelişmeler doğrultusunda 20 Mart günü gece geç saatlerinde Marius Sumudica ve ekibinin hususi tayyare kiralayarak ülkeleri Romanya’ya gittiklerini büyük bir şaşkınlık içinde öğrendik. Yönetim kurulumuz daima insan sağlığını ön planda tutarak, gelecek günlerde yaşanmış olan gelişmelerle ilgili bir araya gelecek olup kamuoyuna lüzumlu bilgilendirmeler yapılmaya devam edilecektir.”

GAZİANTEP (AA) –

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz