Fatih Terim'in doktoru konuştu: Virüs spor camiasından!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, hastalığının dördüncü gününü de Millet’taki Liv Hospital’de geçirdi. Sevenlerinin devamlı olarak web üstünden gönderdikleri pozitif mesajlarla destek verdikleri 66 yaşındaki çalıştırıcının öksürük şikayeti sürüyor, fakat ateşi yok. Terim’le ilgilenen doktorlardan önde gelen Prof. Dr. Celalettin Kocatürk, tecrübeli teknik insanın son durumuyla ilgili bazı bilgiler paylaştı. Bir tv kanalının canlı yayınına bağlanan Kocatürk, “Virüsün Fatih Terim’e iyi mi bulaştığıyla ilgili bulgular var fakat bunu paylaşmak ne kadar doğru… Spor camiasından bu hastalığı olan birileriyle teması var. O kişilerde de tespit edildi. Fatih Terim’in şu an durumu iyi. İnşallah bu şekilde devam eder” ifadelerini kullandı.

‘Hafifçe geçirenler de olacak’

Koronavirüs Bilim Kurulu üyelerinden Prof. Dr. Alpay Azap ise Terim’in yaşı dolayısıyla ciddi bir mesele yaşayıp yaşamayacağı ile alakalı soruya, “60 yaşın üstündeki insanlarda bu virüs kesinlikle ağır seyredecek diye bir koşul yok. Bunu hafifçe geçirenler de olacak” yanıtını verdi.

Tabip Kimi işaret ediyor?

Prof. Dr. Celalettin Kocatürk’ün, “Sporcamiasından bu hastalığı olan birileriyle teması var” diyerek kimi kast etmiş olduğu ise merak mevzusu oldu. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Beşiktaş derbisi sonrası 2. Başkan Abdurrahim Albayrak ve Fatih Terim’in bir araya gelmiş olarak toplantı yaptığını önceki gün açıklamıştı. Kocatürk’ün koronavirüs testi daha ilkin pozitif çıkan Albayrak’ı işaret etmiş olabileceği tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz