Ankaragücü'nden 'koronavirüs'e karşı 14 altın kural

Corona virüsü vakasının arkasından Süper Lig ekiplerinden MKE Ankaragücü, virüsten korunmak için alınması ihtiyaç duyulan önlemlerle ilgili toplumsal medyada video yayınladı. Sıhhat Bakanlığı’nın corona virüsten korunmanın 14 kuralına ilişkin destek videosunda sarı lacivertli ekibin futbolcuları, koronavirüse karşı uyulması ihtiyaç duyulan 14 kuralı söyledi.

Sarı-lacivertli futbolcuların, videoda anlattıkları kurallar şöyleki:

Korcan Çelikay: Ellerinizi sık sık minimum 20 saniye süresince ovalayarak sudan geçirin. Hiçbir kişisel eşyanızı ortak kullanmayın. Bolca su tüketin, dengeli beslenin ve uyku düzeninize dikkat edin.

Daniel Lukasik: Merhaba, soğuk algınlığı emareleri gösteren kişilerle aranıza minimum 3-4 adım mesafe koyun. Ellerinizle, gözlerinize, ağzınıza ve burnunuza dokunmayın.

Saba Lobjanidze: Ateş, öksürük, nefes darlığı şeklinde şikayetleriniz var ise, maske takarak bir sıhhat kuruluşuna başvurun.

İlhan Parlak: Öksürme ve hapşırma içinde ağız ve burnunuzu tek kullanımlık mendille kapatın. Mendil yoksa dirseğin iç kısmını kullanın. Bulunduğunuz ortamları sık sık havalandırın. Yaşlılar ve kronik hastalarla temas etmeyin. Maske takmadan dışarı çıkmayın.

Ricardo Friedrich: Yurtdışı seyahatlerinizi iptal edin ya da erteleyin eğer yurt dışına çıktıysanız dönüşte ilk 14 günü evinizde geçirin.

Cebrail Karayel: Tokalaşma, sarılma şeklinde yakın temaslardan kaçının. Kapı kolları, armatürler, lavabolar şeklinde sık kullandığınız yüzeyleri deterjanla her gün paklayın.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz