Alpaslan Öztürk: İş yerlilere düşüyor

Evde kal sürecinde başlattığımız ‘FANATİK evden eve röportajlar’ serisine bugün Alpaslan Öztürk’le devam ediyoruz.

Göztepe’de savunmanın göbeğinde gösterdiği başarı göstermiş performansla sezonun en öne çıkan isimlerinden biri haline gelen, geçirme sürecinin gözdelerinden kabul edilen ve ulusal takıma da aday gösterilen 26 yaşındaki futbolcuyla sohbetimize Corona virüsü’nden başladık. Yaşanmış olan belirsizliğin herkesi gerdiğini ifade eden Alpaslan, “Her insanın yapabileceği tek bir şey var. O da evde kalmak. Elbet sürecin ruhsal tesirleri büyük. İnsanların yaşamının tüm dengesi bozulmuş durumda. Bir yanda yaşamını devam ettirmek zorunda kalan insanoğlu var. Ülke olarak her zorluğun üstesinden geldiğimiz benzer biçimde bu süreci de birlik beraberlikle aşabiliriz” dedi ve ekledi:

‘Ruhsal destek koşul’

“Bilhassa yabancı oyuncular üstünde ciddi tedirginlikler var. Sonuçta aileleri yurt haricinde olanlar, Avrupa’da yaşayanlar var. Oldukça şükür vatanımızda durum o denli fena değil fakat lüzumlu önlemler alınmadığı için onların da bu durumda bulunduğunu unutmamak lazım. Bu yüzden biz yerli oyunculara bu süreçte daha büyük iş düşüyor. Yabancı arkadaşlarımıza her türlü ruhsal desteği vermemiz gerekiyor. Korkmadan, ürkü yapmadan, bilgili bir halde riskleri en aza indirmeliyiz.”

‘Tedirginlik iyice arttı’

“Fatih Terim hocamız ve Abdurrahim Albayrak’ta da virüs çıktı. İnşallah bir an ilkin aramıza daha kuvvetli dönerler. Bu futbol dünyasındaki tedirginliği iyice artırdı. Liglerin başlaması zor görünüyor. Bekleyeceğiz. Çalışmalarımızı evden sürdürüyoruz. Sadece ne kadar evde çalışsak da bunun sahaya yansıması aynı şekilde olmayacak.”

“Evde olmak bir fırsat”

“Biz futbolcular olarak evde vakit geçirmeye pek alışkın değiliz. Yaşamımız; idmanlar, kamplar, deplasmanlar, seyahatlerde geçiyor. Evde de dinleniyoruz genel anlamda. Sadece şu anda vaktimizin tamamında evdeyiz. Bu yüzden birazcık daha şaşkınız. Hatta eşimle geçen gün şakalaştık. Bana iki şıklı bir sordu. A şıkkı uzun bir süre daha evde oturmamla alakalıydı. Doğal ki dinlemeden öteki şıkkı seçtim. (Gülüyor.) Elbet bu işin esprisi. Bu süreç bizim için de ailemizle zaman geçirmek için fırsat oldu. Bununla birlikte noksan kaldığımız mevzularda da kendimizi geliştirebilme fırsatı yakaladık. 3 dil konuşuyorum. 4.’sü niçin olmasın? Futbol evrensel bir oyun ve ikimiz de yalnız saha içinde değil saha haricinde da donanımlarımızı artırmalıyız ki bu mevzuda bizlerden ileride olan ülkeleri yakalayabilelim.”

‘Taraftarı ve stadı özledim’

Göztepe benzer biçimde bir kulübün oyuncusu olmak da talih. Kulübümüz bizlere her türlü desteği sağlıyor.Oyuncu sağlığı ön planda. Emek harcamalar için kolaylık sağlanıyor.Esasen büyük bir toplum bulunduğunu anlatmaya gerek yok. Taraftarlarımızdan devamlı olduğu benzer biçimde bu süreçte de oldukça güzel mesajlar geliyor. Umarız bir an ilkin görkemli stadımızda onlarla beraber zafer lukları yaşarız. Şimdiden en oldukça özlediğim şey stadımız ve taraftarımız.”

Ö.Necati Albayrak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz