Kadıköy’de oynanan Yakın Doğu Üniversitesi ile Fenerbahçe arasındaki basketbol maçı öncesinde Fenerbahçe Spor Kulübü Eski Başkanı olan Aziz Yıldırım’ın Yakındoğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başkanı Işık Eyigüngör’e tokat atarak tehdit etmesi nedeni ile 6 aya kadar hapis istenmesi durumu ile yargılanan Aziz Yıldırım hakim karşısına geçti.

Aziz Yıldırım hakim karşısındaki savunmasında, Işık Eyigüngör’e parmak salladığını hatırlamadığını söyleyerek, “Her parmak sallamak tehdit mi oluyor, bu kadar basit mi?” şeklinde konuştu. Hakim buna karşılık olarak “Ona biz karar vereceğiz” dedi.

Sözcü’den Sevgi Begüm Yavuz’un yaptığı habere göre; Anadolu 69. Asliye Ceza Mahkemesinde gerçekleşen davanın ikinci duruşmasında sanık Aziz Yıldırım ve taraf avukatları vardı.

İnşaat mühendisi olduğunu belirten Aziz Yıldırım, aylık gelirinin ise 50 bin lira olduğunu söyledi. Aziz Yıldırım, “Maç için spor salonuna gittim. Ama niye gittim? Bir gün önce yapılan toplantıda Yakın Doğu Üniversitesi takımı yöneticileri, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan ve Genel Sekreterinin maça gelemeyeceğini ifade etmişler. Arkadaşlar bunu bize söyleyince taraftarıyla övündüğümüz bir kulübün başkanı olarak maça gitmem gerektiğini düşündüm. Hem Fenerbahçe taraftarına hem şahsıma ana avrat küfrettiler. Ben de Işık beye, ‘Yakışıyor mu yaptığınız’ dediğimde ortalık karıştı” şeklinde konuşarak olayı anlattı.

Aynı zamanda da mahkeme hakimi “Parmağınızı kaldırarak tehditte bulundunuz mı?” şeklinde soru sordu. Aziz Yıldırım ise, “Hatırlamıyorum. Her parmak sallamak, el kol hareketi tehdit olabilir mi, bu kadar basit mi?” diyerek cevap verdi. Hakim ise, “Ona biz karar vereceğiz” dedi. Aziz Yıldırım, “Seni bitireceğim, daha da beter yapacağım’ demedim. Parmağımı kaldırarak tehditte bulunmadım” şeklinde açıklama yaptı.

Hakim, Aziz Yıldırım’a ceza verilmesi halinde hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını kabul edip etmediğini sordu. Suçsuz olduğunu ve beraat kararı verileceğine inandığını söyleyen Aziz Yıldırım ise, “Adalete güveniyoruz’ diye cevap vererek kabul etmedi.

Bir yandan da Işık Eyigüngör’ün avukatı Seyit Kaplan, “Fenerbahçe’ye herhangi bir şekilde zarar verirlerse, her türlü operasyonu yaparım’ dediniz mi, operasyondan kastettiğiniz nedir” şeklinde soru sordu. Aziz Yıldırım, “Yani adam mı öldürürüm demek istedim. Operasyon ne demek” şeklinde konuşarak karşı tarafa tepki gösterdi. Aziz Yıldırım’ın sık sık yurt dışı seyahati olduğunu belirterek, duruşmalardan bağışık tutulması talebini kabul eden mahkeme, duruşmayı erteledi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz