A Milli Takım’ın Teknik Direktörü olan Şenol Güneş, Moldova karşılaşmasından önce basın toplantısında önemli açıklamalar yaptı.

Şenol Güneş’in yaptığı açıklamalar şu şekilde oldu:

“Futbol ilginç bir oyun. İzlanda’nın Moldova maçını izledim. Gole kadar pozisyonları yoktu. 30. dakikada ilk pozisyonları gol oldu. Biz de Andorra karşısında çok kaçırdık. Bunlar olabiliyor. Andorra ve Moldova takımlarının benzer yanları var. İki takım da savunma ağırlıklı oynuyorlar. Yarın da kontra atağa çıkıyorlar. Hücum edip, rakibi oynatmadan, merkez ve kanatları kullanarak gol arayacağız. Bunları Andorra maçında da denedik. Son dakikada attığımız golle tabii şanssız bir galibiyet diyoruz ama 0-0 kaldığınız zaman bunun savunması olmaz. Tabii gollü kazanma sonunda doğru şeyleri yapmaya çalıştık. Becerileri ve doğruları fazla yaptığınız zaman goller gelir. Yarın da bunu yapmayı umuyoruz.”

“Vodafone Park zemini mevcut zeminler arasında en kötü olanı. Çabuk oyunda, ikiye birlerde sıkıntı oluyor. Ama bunlar mazeret değil. Net pozisyonlar yakaladık. Kasımpaşa’nın sahası zemin olarak çok daha güzel. Şimdi bunları söyleyince yarın ‘Beşiktaş’ın sahası kötü’ diye yazacaksınız.”

“Deplasmanda bir İzlanda mağlubiyetimiz var. İyi yolda olduğumuzu düşünüyorum. Bu takım oynayarak, gelişerek kadro haline dönüşüyor. Fransa maçındaki güveni, oyunu, tempoyu yaptığınız zaman fazla bir şey konuşmaya gerek yok. Bizimle olmayan ama düşündüğümüz çok oyuncu var, yeni isimler ileride bizimle olabilir.”

“A Milli Takım maç kazanmak için sahaya çıkar yarın da o inanışla sahada olacağız. Buraya gelen oyuncularda bir sorun yok. Emre Belözoğlu’nun belinde spazm vardı. Sorunu büyük görünmüyor. Onun dışında Nazım da, Ozan da, Dorukhan da iyi durumda. Yusuf’un kaşında dikiş var ama oynamaya engel bir durumu bulunmuyor. Kimlerin oynayacağına yarın bakacağız.”

“Tarih her gün yeniden yazılıyor. Geçmişte takılıp kalmanın bir anlamı yok. Geçmişten dersler çıkarmak gerekiyor. Moldova takımı, iyi bir takım. Daha önceki maçlara bakarak yarınki maçı değerlendirmenin bir anlamı yok. Kazanmak için hazırlandık. Takımın ne durumda olduğunu tam anlamıyla sahada görüyoruz. Rakibimizin fizik gücü var, takım oyunu ve savunma anlayışı var. Kazanmak için sahaya çıkacağımızı ve güçlü olduğumuzu biliyoruz. 3 puana ihtiyacı olan takımız.”

“Benim bir sıkıntım yok ama öyle görüyorsanız bir şey diyemem. Zaman çok dar, Andorra maçından sonra hemen Moldova maçına hazırlanmalıydık. Her şey göründüğü gibi… Yorgunuz sadece. Sağ olsun bütün Türkiye yanımızda. Kimseyi utandırmak, kimseye hainlik yapmak istemiyoruz. Yorgun olduğumuz bir gerçek tabii. Fransa ve İzlanda ile ortak gidiyoruz. Olumsuzluk yok, takımımıza güveniyoruz. İyi oyun bekliyoruz. İyi oyun olmasa da kazanmak istiyoruz. Hiçbir maçta ezilmek istemiyoruz. İzlanda maçının ilk yarısı dışında bunu da başardık. Ben sizden şikayetçi değilim ama siz benden şikayetçisiniz, onu da anlamıyorum.”

“Dizilişler önemlidir ama asıl önemli olan oynayacağınız futbol yapısıdır. Defansımız, kalecilerimiz, forvetimiz, orta sahamız tüm oyunculardan memnunum. Dünya birincisi Fransa’yı yendiğimiz zaman birinci olmuyoruz ama o oyunu biz de görmek istiyoruz her zaman.

Cenk takımında hiç oynamadı. Antrenman yapıyorsunuz ama maç performansı farklı olabilir. Güven oynuyor ama o da kendisine güven açısından sıkıntı yaşıyor. Kenan da bazen oynuyor, bazen oynamıyor. Karar vereceğiz.”

Şenol Güneş, “Soru yoksa, sorun da yoktur. İyiyim iyiyim, korkmayın. Adama hasta hasta dersen hasta olur zaten.” sözleri ile basın toplantısına son verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz