Şenol Güneş, Milli Takım ve Fatih Terim için açıklamalarda bulundu.

A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde H Grubu 5. maçında Andorra ile karşılaşma yaşayacak. Teknik Direktör Şenol Güneş ise maçın hemen öncesinde basın toplantısı yaptı.

Fatih Terim’in almış olduğu cezası hakkında da konuşma yapan Şenol Güneş, sorulan soruları yanıtlarken, milli takımda bu tür konular üzerine konuşulmasına kendi adına sıcak bakmadığını belirtti. Şenol Güneş’in yaptığı açıklamalar…

“Hedefimiz 2020, gücümüz de inancımız da var. El ele vermemiz gerekiyor. Sevgi ve cesaretin karşısında hiçbir şey duramaz. Bunlar da bizde var. Taraftarın desteği bizi olumlu düşünmeye itiyor. Umutlarımızı arttırdık. Önümüzdeki her maçı kazanmak istiyoruz. Taraftarımız kırmızı beyaz formasıyla gelsin, şenlik havasında olacak. Biletler de bitti. Taraftarımızın sevgisi bize yansıyor. Cengiz Ünder maalesef bizimle olamayacak. Okay yok, herkesin sevdiği daha da sevebileceği takımımızın iyi oyunla bu sevgiyi arttıracağını düşünüyorum. Stat kırmızı beyaz olsun istiyorum. Kulüplerimiz bizim için önemli, hepsine eşit mesafedeyiz, bazen kısır çekişmeler görüyorum. Kulüplerimizi yok saymayız. Biraz daha şiddetten uzak bir ambiyans istiyorum. Andorra’nın bize karşı motivasyonu üst seviyede olacak. Andorra koşan, dinamik bir takım ama hücuma çıkışlarda sıkıntı yaşıyorlar. Yetenek olarak üst seviyedeyiz ama sahada göreceğiz. Bizim için 3 puan ve güzel oyun her şeyin başı”

“Konuşmak istemiyoruz ama soruyla açıyorsunuz. Yabancı oyuncu, cezalar konuşuluyor. Her şey yerinde ve zamanında olmalı. Bataklığı kurutmamız lazım. Fatih Terim bizim değerimiz, ceza almasını istemem.  Ben Galatasaray neden 11 yabancı oynattı demedim. Ülke yararına nasıl olacağını konuşuyoruz. Biz az para harcayalım, doğruları yapalım diyoruz. Kasım’a kadar susalım. Hep yabancı sınırı deniyor, maça bakalım. Fatih Terim bu ülkenin bir değeri. Ceza almasını istemem, onun hata yapmasını da istemem. Yapılan uygulama da en çok Galatasaray’a yaradı. Konuşma hakkı oldu. Koca ülkenin gündemine bak. Yapılan da doğru değil”

Şenol Güneş son olarak da şunları ekledi:

“Bir bataklık yaratıp sivrisinek gibi oraya dalmayalım. Takım şu anda seviliyor. Geçen bir etkinliğe gittik. Oyuncularımızın coşkusu var. Fransa maçına da aynı duyguyla çıktık, yine aynı duyguyla çıkacağız. Ozan Tufan beklediğimizden iyi ama başlama ihtimali az. Dorukhan bugün idmana çıkacak. Orada Emre oynayabilir, daha teknik oyuncular oynayacak. Cengiz’e çok üzüldüm. Antrenmanda oldu. Uğurcan yükselen bir değer. Andorra maçında kaleye Mert ile başlamak istiyorum. Bu Uğurcan’ın eksik olduğunu düşündüğüm için değil. Gün gelecek o da oynayacak. Kaleye koysam hiçbir güvensizliğim olmaz. Burada oynattığımız bazı oyuncuları Moldova’da oynatmayabiliriz. Uğurcan’ın nasıl oynadığını biliyoruz. İnşallah daha iyi olacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz