Beşiktaş Barcelona ile Rafinha için pazarlık yaptı.

Rafinha ile her konuda anlaşabilen Beşiktaş ekibi, İspanyol kulübü ile maddi konulardaki pazarlıklarını sürdürüyor. Orta sahayı iki yeni güçlü oyuncu ile güçlendirmeye uğraşan Siyah-Beyazlı takım, Rafinha için Barcelona ile pazarlıklarına devam ediyor. 26 yaşındaki genç Brezilyalı orta saha oyuncusu ile her durumda anlaşabilen Beşiktaşlıların İspanyol takımı ile maddi konular üzerine görüşmelerine devam ettiği öğrenildi.

Beşiktaş kulüp Başkanı Fikret Orman’ın bir yıllık sözleşmesi kalan Rafinha’yı uygun bir bonservis bedeli karşılığında transferini sağlamak için Barcelona’ya iyi teklifler sunduğu belirtildi.

Fakat İspanyol ekibi, Fikret Orman’ın bu teklifini sürpriz bir şekilde reddetti. Katalan takımının, Rafinha ile olan sözleşmesini bir yıllık süre için uzattıktan sonra 6 milyon euroluk satış opsiyonu ile beraber Beşiktaş’a kiralamak istediği ve bu konuda  da Rafinha’yı ikna etmek için uğraştığı ifade edildi.

Barcelona’nın bu girişimine karşı geri dönüş yapmayan Başkan Fikret Orman,  bir yıllık 3.3 milyon euro karşılığında anlaşmaya vardıkları Rafinha’yı bonservisi ile birlikte almak için ısrarcı olduklarını vurguladı. Fikret Orman, N’Koudou’da olduğu gibi Brezilyalı oyuncu Rafinha’nın olası satışından Barcelona’ya da pay vermeyi teklif ettiği öğrenildi. Rafinha’nın sözleşmesinin uzatılması için ikna etmeye çalışan İspanyol takımının birkaç gün içirisinde Beşiktaş’a kesin bir cevap vereceği belirtildi.

Rafinha için geri sayıma başlayan Beşiktaş kulübü, Lille formasını taşıyan Thiago Maia’nın transferi için de oldukça önemli adımlar attı. Beşiktaşlıların, 22 yaşındaki  genç Brezilyalı orta saha oyuncunu satın alma opsiyonuy ile beraber kiralanması konusunda da Fransız ekibi ile büyük oranda anlaşmaya vardığı belirtildi. Aynı zamanda kulüplerin 10 milyon euroluk satış opsiyonu için anlaşma sağladıkları aktarıldı. Lille, solak oynayan Maia’yı 2 yıl önce Santos’tan 14 milyon euro bir bedel karşılığında kadrosuna almıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz