Galatasaray Spor Kulübü Denetim Kurulu’nun idari bakımdan ibra edilmemesine ilişkin ihtiyati tedbir kararı alınması talebine olumlu sonuç geldi.

İstanbul 26. Asliye Hukuk Mahkemesi, açılan dava durumunda, 20 Ağustos’ta Galatasaray kulübü avukatları tarafından mahkemeye sunulan, “ihtiyati tedbir alınması” talep ettiği dilekçeyi değerlendirmeye aldı.

Mahkemenin verdiği ara karara göre avukatların mahkemeye sunduğu talepleri kabul ederek, Galatasaray Spor Kulübü Denetim Kurulu’nun idari bakımdan ibra edilmemesine yönelik ihtiyati tedbir kararının onaylanmasına ilişkin hüküm kurdu.

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu’nda ise 23 Mart 2019 tarihinde ibra krizi yaşandı. Galatasaray kulübünün mali genel kurulunda yer alan Mustafa Cengiz başkanlığında olan yönetim kurulu ve denetim kurulu, idari açıdan ibra edildi.

Seçim aşaması yaşaması beklenen Galatasaray’da İstanbul 14. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvuru yapan yönetim kurulu üyelerinden Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay, şu an ki yönetimin görevini devam ettirebilmesi için idari tedbir kararı aldırdı. İstanbul 26. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne ise, denetim kurulunun görevini devam ettirebilmesi için dava açılmıştı.

İstanbul 14. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin şimdiki yönetimin görevine devam edebilmesi için vermiş olduğu idari tedbir kararı ile seçim için zorunluluğu ortadan kaldırılmıştı.

Galatasaray Kulübü’nün avukatları ise bu tedbir kararının kaldırılması isteği ile itiraz etmişler ve bu itirazlar 11 Temmuz 2019’da ikinci duruşma sonrasında mahkeme kararına göre reddedilmişti. Galatasaray kulübünün avukatları kulübün denetim kurulunun ibrası ile ilgili olarak İstanbul 26. Asliye Hukuku Mahkemesi’ne dava açmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz