Fransa Ligi takımlarından biri olan  Marsilya takımının Boca Juniors’tan takımına kattığı Dario Benedetto, Reims maçında göstermiş olduğu kötü performansı ile eleştiri yağmuruna tutuldu.

Marsilya takımının 2-0 skoruyla yenildiği maç sonrasında ülkede en çok bilinen spor yorumcularından Pierre Menes konu ile ilgili olarak farklı yorumlar yaptı.

Spor yorumcusu Pierre Menes, Dario Benedetto’yu Galatasaray forması giyen Marsilya’nın bir zamanlar eski forveti olan Kostas Mitroglou’na benzettiğini söylerken, ”Marsilya’da arzu yok, fizik yok, teknik yok! Peki Benedetto’nun performansına ne demeli?Hiç verimli değildi, bir şey yapamadı. Aynı Mitroglou gibiydi… Onu bu kadar yakmak için erken ama iyi ışık vermedi.” ifadelerini kullandı.

29 yaşındaki Arjantinli genç oyuncu, 16 milyon euroluk bir bedel karşılığında Boca Juniors’tan Marsilya takımına transfer edilmişti. Futbol kariyerinde ilk defa Amerika kıtası dışında bir yere çıkan Arjantinli futbolcunun Avrupa’da nasıl bir performans sergileyeceği ise merak konusu olmuştu. Fransız basını ise Marsilya’nın büyük risk taşıdığını söyleyerek yapılan transferi olumsuz bir şekilde yorumladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz