Liverpool’un İstanbul’da oynanan Süper Kupa maçında taraftar sahaya inerek Adrian’ı sakatladı. Daha önce Liverpool’da sakatlanmış olan Allison’un yerine kaleye geçen Adrian, Chelsea ile yapılan Süper Kupa maç bitiminden sonra sahaya giren bir taraftar tarafından sakatlandı.

Liverpool’un İstanbul’da yapılan Süper Kupa maçında Chelsea’yi penaltıları ile mağlup ederek almış olduğu kupanın ardından kutlamalar yapılırken sahaya bazı seyirciler girdi.

Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp, Southampton maçının hemen öncesinde açıklamalar yaparken sakatlık yaşayan Allison’un yerine gelen kaleci Adrian’ın da sakatlık yaşadığını açıkladı ve sakatlığının nedeni ise sahaya giren bir taraftar olduğunu belirtti.

Klopp ise İspanyol kaleci Adrian’ın yaşadığı bu durum hakkında ”Taraftarlarımızı seviyoruz ama bunu yapmasınlar lütfen. Norwich’te, İstanbul’da insanlar sahaya giriyor, bu eğlenceli değil. Bir taraftar da Adrian’ı bileğinden sakatladı. Southampton maçında olmayabilir. Bu çılgınlık! Böyle bir şey nasıl olabilir?” ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda Liverpool’un kalecisi Adrian’ı sakatlayan taraftarın forma almak, oyuncuya sarılmak için sahaya girdiğini ve bir Türk taraftar olduğunu açıkladılar.

Bir yandan da İngiliz Mirror gazetesinin yaptığı habere göre de Adrian’ın sakatlanmasından sonra Liverpool, UEFA’ya şikayet mektubu gönderdi. Habere göre Liverpool, UEFA’ya gönderdiği şikayet mektubunda Vodafone Park’ta olan güvenlik zaafiyetinden söz etti ve Adrian’ın sakatlığının bu yüzden olduğunu vurguladı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz