Geçen sezon tuhaf hareketleri sebebiyle Fenerbahçe’den Alanyaspor’a geçen Ozan Tufan, 2019-2020 sezonundan hemen önce bambaşka ruh hallerinde gezmeye başladı.

Yeni sezona hızlı bir şekilde hazırlık yapan Fenerbahçe’de hazırlık maçlarından sonra Ozan Tufan’ın ismi daha çok konuşulmaya başlandı.

Ozan Tufan 2015 yılından bu yana sürekli saha dışı konularla ismi anılan ve kariyerinde istenilen başarıyı bir türlü eldemeyen biri olmuşken, şimdilerde ise bambaşka bir kimlikle karşımıza çıkıyor.

Oyuncu iki kez saha dışı kalmıştı ve geçtiğimiz sezonda da devre arasında Alanyaspor’a transfer edilmişti. Alanyaspor’a kiralanan genç orta saha oyuncusu Ozan Tufan, şimdi ise bütün yaşadığı olumsuzlukları artık geride bırakacağını belirtti.

Alanyaspor’a kiralandığı zaman üzülen genç orta saha oyuncusuna Sergen Yalçın psikolojik olarak çok destek olmuş ve yeniden en güçlü şekilde ayağa kalkmasına yardımcı olmuştu.

Alanyaspor’a kiralandığında özellikle de ilk dönemlerde ilk kez istenmediğini anladığını yakın çevresi ile paylaşan orta saha oyuncu Ozan Tufan, hem anlaşmasının son senesini iyi geçirmek istiyor hem de eline geçen bu son şansını artık iyi değerlendirmek istiyor. 24 yaşındaki genç orta saha oyuncusu Tufan’ın son zamanlarda yaşadığı olumlu gelişmelerde bazı durumlarda ön planda yer alıyor.

24 yaşındaki genç oyuncunun Bursaspor’da birlikte oynadığı arkadaşı Şenol Güneş’in kendisine ay-yıldızlı formayı emanet etmesi her şeyi olumlu şekilde etkilemişti. Aynı zamanda Şenol Güneş, her zaman Ozan Tufan’ı motive eden kişi olmuştur.

Fenerbahçe’de Aykut Kocaman’la yıldızları bir türlü barışmayan Ozan Tufan, Ersun Yanal’la aynı şekilde olmamak için kendisine yeni bir sayfa açtı. Ersun Yanal’ın ise oyuncuya olan olumlu yaklaşımı da 24 yaşındaki genç futbolcuyu olumlu yönde motive etti.

Fenerbahçelilerin kaptanı Emre Belözoğlu’nun takıma geri gelmesi de olumlu yönde bir etki yarattı. Ozan Tufan ile aynı mevkiide oynayan kaptan Emre Belözoğlu, hem saha içi hem de saha dışı konularda sürekli motive edici konuşmalar yapıyor.

Şu anda anlaşmada hala bir sonuca varılamamış olsa da Volkan Demirel ile Ozan Tufan sürekli olarak telefon görüşmesi yapıyor. Volkan Demirel, arkadaşı Ozan Tufan’ı Son şansı için sürekli olarak uyarıybu son şans için genç arkadaşını hep uyarıyor.

Ozan Tufan’ın Son zamanlardaki çalışkanlığı da dikkatleri üzerine çekiyor. Alanyaspor’da kendisini kariyerine odaklayan  ve çok çalışarak performansını arttıran 24 yaşındaki genç orta saha oyuncusu, programına aynı şekilde devam ediyor. Milli takımın kampında da bu pozitif yönü ile dikkat çeken 24 yaşındaki futbolcu, ekstra izin kullanması gerekirken Fenerbahçe’nin kampına giderek herkesten alkış almıştı. Aynı zamanda da saha dışında özel bir hoca eşliğinde antrenmanlara devam eden Ozan Tufan, takım programlarını da hiç aksatmıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz