Fenerbahçe’nin teknik direktörü Ersun Yanal takıma yapacakları üç transferden sonra sarı-lacivertlilerin kolay bir şampiyonluk alacağına inanıyor.

Fenerbahçe en son Deniz Türüç’ü takımına transfer yapmıştı. Fenerbahçe’nin yeni sezon için yapacağı transfer çalışmaları yoğun olarak devam ediyor. Fenerbahçelilerin teknik heyeti savunma ve orta saha için hızlı bir şekilde transfer bekliyor.

Bunun üzerine ise teknik direktör Ersun Yanal, stopere Zanka, stoper sol kanat için de Kolarov ve orta sahaya Luiz Gustavo’yu acil bir şekilde transfer olmasını istiyor. Bu üç ismin takıma takviye yapılmasıyla beraber teknik direktöre göre sarı-lacivertliler seviyeyi yükseltecek ve şampiyonluğu çok daha kolay bir şekilde alacak.

Huddersfield takımı oyuncusu Zanka, Fenerbahçeliler ile gayet iyi bir şekilde her konuda anlaştılar. Danimarkalı tecrübeli stoper oyuncusu için olumlu yorumlar yapan Ersun Yanal’ın isteğinin gerçekleşmesi için iki kulübün maddi olarak anlaşmaya gitmesi bekleniyor. 29 yaşındaki stoper oyuncusu Zanka, takımdan ayrılmak için sürekli baskı yapıyor. Zanka’nın kısa zaman içerisinde ise Fenerbahçe’nin kadrosuna katılması bekleniyor.

Aynı zamanda Fenerbahçe’de Kolarov içinde görüşmelere devam ediliyor. Hasan Ali’nin uzun zamandır sakatlığının devam etmesi sonrasında Kolarov transferinin önemi daha da arttı. Başarılı oyuncunun sol bek ve stoperde oynaması üzerine bir an önce takıma dahil olması gerektiğini söylüyorlar. Bu sıcak gelişmelerin ardından Fenerbahçeliler daha öncede bonservis bedeli ödemek istemedikleri oyuncu için İtalyan takımına yeni teklif sundu.

Luiz Gustavo transferinde ise Marsilya’nın talep ettiği yüksek bonservis bedeli sebebiyle daha önceden bu konu kapanmıştı. Fransızların, Luiz Gustavo için istediği fiyat 10 milyon Euro olmuştu. Fenerbahçeliler bu gelişmeler üzerine farklı isimlere yönelseler de orta sahaları için Luiz Gustavo gibi iyi bir orta saha oyuncusu bulamadılar. 6 numara için Ersun Yanal’ın en çok istediği isim ise Brezilyalı futbolcu olduğundan yeniden girişimlere başlanıldı.

Fenerbahçe yönetiminin transfer için geciktiğini belirten Ersun Yanal, her duruma rağmen bu isimler alınırsa kısa süre içerisinde takımın istendiği seviyeye ulaşacağını düşünüyor.

Bu sebeple ki bu üç ismin takıma gelmesi teknik heyete göre şampiyonluk için belirleyici faktör olacak. Fenerbahçe yönetimi daha önce de yapılan görüşmelerde lig başlamadan transferlerin çoktan bitmiş olacağı sözünü vermişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz