Galatasaray’a yeni katılan Jimmy Durmaz, Galatasaray ile ilgili konuştu.

Galatasaray’a yeni transfer olan Jimmy Durmaz, takımın Avusturya kampında açıklamalar yaptı.

Galatasaray’a transfer olduğu için mutlu olduğunu belirten Jimmy Durmaz, “Galatasaray’da oynamak en büyük rüyalarımdan biriydi. Ve en büyük rüyam gerçekleşti. Teklif aldığımda çok heyecanlandım, burada olduğum için çok mutluyum.” ifadelerini kullandı.

Jimmy Durmaz aynı zamanda Galatasaray’daki oyuncular ile rekabete gireceğini belirtirken, “Buradan önce de önemli kulüplerde oynadım. Önemli meydan okumalarla karşılaştım. Galatasaray gibi büyük bir camiada oynuyorsanız bu tür rekabete hazır olmalısınız. Galatasaray gibi camiada her mevkide önemli isimler olmalı. Sağ ve sol açık bölgelerinin yanı sıra orta sahada da oynayabiliyorum. Rekabete hazır olmasaydım, Galatasaray’ın teklifini kabul etmezdim.” dedi.

Şampiyonlar Ligi’ni de sabırsızlıkla beklediğini söyleyen Jimmy Durmaz, “Şampiyonlar Ligi, beni çok heyecanlandırıyor. Kulüp anlamında en büyük organizasyonlardan biri. Bu yüzden beni de heyecanlandırıyor.” açıklamasını yaptı.

Jimmy Durmaz’ın İsveç Milli Takımı’nda kazandığı primlerini İsveç Kadın Futbol Takımı’na bağışlaması ile ilgili sorulan sorulara ise, “İsveç Milli Takımı’ndan kazandığım primi bağışladım. Erkek ve kadın futbolcular arasındaki maaş eşitliğine tepki olarak bunu yaptım. Sadece İsveç Milli Takımı’na değil futbol oynayan kadınlara bağışladım.” şeklinde açıklama yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz