Beşiktaş’ın Başkanı Fikret Orman, yeni sezon için yaptıkları transfer çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda Fikret Orman merak edilen soruları da yanıtsız bırakmadı.

Beşiktaş’ın Başkanı Fikret Orman, yeni sezondaki transfer açıklamaları hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Eksik olan bölümlere takviyeler yapmak istediklerini söyleyen Fikret Orman, “Eksik bölgeleri tamamlamamız lazım. Ücretsel maliyetleri olan ve sahada hiçbir şey vermeyen oyunculara paralar ödedik. Şu an eksik bölgelere transfer yaptık. Kanatta eksik vardı, transfer yaptık. Sol stoper almak istiyoruz. Bir iki mevkide eksiklerimiz var, onları da yapmak istiyoruz. Kampa kadar yapalım, heyecanlansın gibi düşüncelerimiz yok. Doğru transfer yapmak istiyoruz. Daha 45 gün transfer süresi var. Takımda düşünmediğimiz oyuncular var, onlar gidebilir.” ifadelerini kullandı.

Sol bek transferi yapmak istediklerini açıklayan Fikret Orman, “Adriano ayrıldı. Sol beke hamle yapacağız ama zamanlamasına karar vermedik. Şartlar istediğimiz gibi olursa, kısa sürede takviye yaparız.” dedi.

Fikret Orman teknik direktör Abdullah Avcı’dan özgüyle söz ederken, “Çok iyi bir teknik ekibimiz var, mutluluk saçıyorlar. Abdullah Avcı’dan basın mensuplarının da iyi enerji aldığını düşünüyorum. Dün çekmiş olduğumuz fikstüre hazır bir takımla başlayacağız.” açıklamasını yaptı.

Fikret Orman aynı zamanda Burak Yılmaz içinde şunları söyledi: “Burak Yılmaz çok iyi bir Beşiktaşlı. Biz onunla konuşurken, Beşiktaş’ta futbol hayatını bitirmesi üzerine konuştuk. Bu yönde devam ediyoruz. Altı ayda katkısı da ortada. Burak Yılmaz’ı bırakmayı düşünmüyoruz. Kimse gelip benimle görüşmedi. Lecce yöneticilerinin, Beşiktaş logosu altında fotoğraf çektirmesi hoş.”

Daha sonrasında ise Burak Yılmaz’ın kaptan olup olmayacağı sorusunu da cevapsız bırakmayan Fikret Orman, “Beşiktaş kaptanına yönetim kurulu karar verir. Altı senedir kaptanlığımızı Tolga Zengin yapıyordu. Kontratı bitti, teşekkür ettik ve yollarımız ayrıldı. Yönetim ile yeni kaptanı konuşmadık. Burak Yılmaz’ın karakter, liderlik yapısı ve takımda gördüğü saygınlık nedeniyle kaptanlığı kaldırabileceğini düşünüyorum. Ancak bunu yönetimle konuşacağız.” sözlerini kullandı.

Arda Turan için ne düşündüklerinin sorulması üzerine Fikret Orman, “Arda Turan önemli bir oyuncu. Onunla ilgili herhangi bir transfer görüşmesi yapmadık. Arda Turan önemli bir oyuncu ama onun oynadığı bölgelerde oyuncularımız var. Biz başka bölgeye oyuncu bakıyoruz.”

Fikret Orman Dorukhan Toköz’ün ayrılmayacağını belirterek, “Dorukhan Toköz, Beşiktaş’a kendini çok sevdirdi. Beşiktaş’tan ayrılmasını düşünmüyorum. Bir iki sene daha oynamasını istiyorum. Bize teklif geldi. Beşiktaş ve Dorukhan’ın menfaatine bir şey olursa konuşuruz. Ancak şu an takımda görmek istediğimiz gülen yüzlü oyunculardan bir tanesi.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz