Fenerbahçe’nin daha önce anlaşma yaptığı Kolarov transferi belirsizliğini sürdürürken, İtalyan kulübü flaş bir açıklama yaparak gündeme adını yazdırdı. Roma’nın sportif teknik direktörü Petrachi, Kolarov’un takımdaki rolü ve transfer ile ilgili ülke basınına açıklama yaptı.

Fenerbahçe’de ise Kolarov transferi belirsizliğini korumaya devam ediyor.

Fenerbahçeliler Sırplı yıldız oyuncuyu İstanbul’a çağırarak prensip anlaşmasını yapmıştı. Fakat Roma kulübünün bonservis bedelini istemesi ve teknik direktör Fonseca’nın Kolarov’u bırakmak istememesi gibi nedenlerden dolayı transfer zora girmişti.

Bu durumun üzerine Roma’nın sportif teknik direktörü Petrachi’den Kolarov ile ilgili bir flaş açıklama geldi.

Petrachi, takımının savunma kısmında sıkıntılar olduğunu ve 1 veya 2 stoper alabileceklerini söyledi.

Teknik Direktör Fonseca Kolarov’u stoperde düşündüğünü fakat Sırp oyuncunun asıl mevkisinin orası olamamasından dolayı da Petrachi, merkez savunmalarında eksikleri olduğunu söyledi.

Petrachi, “Hocamız Kolarov’u stoperde düşünüyor ama kesinlikle onun yeri değil. Savunma hattında eksiklerimiz var. Ne kadar müdahale edersek o kadar iyi. Stoper transferi yapacağız. Belki 1 değil, 2 stoper de alabiliriz. Merkez savunmada 4 veya 5 iyi oyuncumuz olmalı. 4’lü defans için bu gerekli.” ifadelerini kullandı.

Roma’nın Spinazzola transferi yapmış olmasına rağmen Fonseca, Kolarov’u bırakmayacağı konusunda ise diretiyor. Aynı zamanda Sırp futbolcuya Inter’in de talip olması ortalığı iyice kızıştırdı.

Bir yandan da İtalyan basınındaki habere göre, Fonseca’nın aldığı tavra rağmen Fenerbahçe Kolarov’dan vaz geçmiyor ve Sırp oyuncunun transferi konusunda da ısrarını sürdürüyor.

Fenerbahçe bu transfer için Fonseca’nın tavrı dışında bonservis sorununu ortadan kaldırmaya uğraşıyor.

İtalyan basını bu konuda, “Fenerbahçe hala Kolarov’dan vazgeçmedi. Baskıları devam ediyor ve yeni sezonda ısrarla Sırp futbolcuyu istiyorlar.” şeklinde son gelişmeleri paylaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz