Gelecek sezon için en iyi kadroyu kurayı hedefleyen Galatasaray, eski oyuncusu Arda Turan’ı ön planda düşünüyor. Arda Turan transferi söylentileri Galatasaray taraftarlarını iki parçaya bölmüştü. Arda Turan’dan ise konu hakkında açıklama gecikmedi.

Galatasaray’da Arda Turan ile ilgili gündeme oturan gelişmeler yaşanıyor.

Galatasaray takımına adını yazdıran ve aynı zamanda Türk futbol tarihinde bir futbolcunun gördüğü en yüksek seviyeye gelmeyi başarmış olan Arda Turan son zamanlar geçiriyor.

Başarılı oyuncu Arda Turan EURO 2016 sırasında yaşamış olduğu olaylar nedeniyle taraftarı tarafından antipati toplamıştı. Bu neden ile futbolcunun Galatasaray’a dönme hayali suya düşmüş gibi görünüyor.

Aynı zamanda Arda Turan’ın Barcelona’ya giderken, “Türkiye’ye dönersem sadece Galatasaray’da oynarım.” sözlerini söylemişken Başakşehir’e gelmesi Galatasaray taraftarını yine çok kızdırmıştı. Son haftalara kadar şampiyonluk kovalayan Başakarşehir’de istenilen performansı sergileyemeyen oyuncu şu anda büyük bir boşluk içine düşmüş ve kariyerinde yaşayabileceği en zor günlerini yaşıyor.

Bu yeni sezonda Galatasaray ile birlikte anılan Arda Turan, sarı-kırmızılı taraftarlarla arasını düzeltmek istiyor. Ancak şu anki durumda bununla ilgili bir umut ışığı yok gibi.

Aynı zamanda internet sitelerinden yapılan anketlerdeki “Arda dönsün mü” etiketlerinde de çıkan sonuçlar Arda Turan’ın aleyhine oluyor.

Türkiye gazetesinin haberine göre, içinde bulunduğu bu durumu kabullenemeyen Arda Turan da yakın çevresine “Galatasaray’ı hep ailem gibi gördüm ama bu tavır beni çok üzüyor” ifadelerini kullandığı söyleniyor.

Galatasaray’ın teknik direktörü Fatih Terim ise Arda Turan için kapıları kapatmışa benziyor. Fatih Terim bu söylentilere karşılık vererek Arda’nın planlamaları arasında yer almadığını söyledi. Fatih terim bu sözleriyle tartışmalara son noktayı koymuş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz