Galatasaray, Emre Mor’u bonservis ödemeden transfer etmek için Celta Vigo ile anlaşma yaptı ve 2 yıllık sözleşme için anlaşarak el sıkıştı.

Galatasaray, 22 yaşındaki başarılı geç oyuncu Emre Mor’u Celta Vigo’ya bonservis bedelini ödemeden transfer etti.

Galatasaray’ın Teknik Direktörü Fatih Terim, geçtiğimiz yıl için de Galatasaray’a gelmek isteyen 22 yaşındaki Emre Mor için İstanbul’daki görüşme sonrası onay verdi. Emre Mor Celta Vigo’da istediği başarıyı yakalayamamış ve kariyeri düşüşe gitmişti. Bunun üzerine Emre Mor menajeri aracılığı ile Galatasaray’ı istediğini söyledi.

Aynı zamanda kendisini Milli Takıma kazandıran Galatasaray’ın Teknik Direktörü Fatih Terim ile çalışmak istediğini söyledi. Emre Mor’un bu kararı üzerine İstanbul’a çağırıldı.

İstanbul’daki görüşmede Emre Mor, Fatih Terim’e sadece futbola odaklanacağını söyledi. Fatih Terim’de 22 yaşındaki genç oyuncunun bu kararlı haline karşılık sonunda “Tamam” dedi.

Hürriyet’in yapmış olduğu habere göre de Galatasaraylılar 2 yıllık kontrat yapacağı Emre Mor için bonservis bedeli ödemeyecek. Buna karşılık olarak Galatasaray, Emre Mor’un bir sonraki satışından İspanyol olan ekip Celta Vigo’ya yüzde 50 pay verecek. Bu transferin kısa bir süre içerisinde resmiyette onaylanması bekleniyor.

22 yaşındaki kanat oyuncusu Emre Mor’un Celta Vigo ile 2022 yılına kadar sözleşmesi bulunuyordu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz