Son dakika haberi olarak Ersun Yanal transfer hakkında konuştu! Fenerbahçe gelecek sezon için çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyor. Yeni sezon için hazırlıklarını Topuk Yaylası’nda yapan Fenerbahçe’nin teknik direktörü Ersun Yanal, yaptığı açıklamada yeni sezon için hazırlıklarına genç oyuncu kadrosuyla başladıklarını söyledi. Aynı zamanda takıma yapılacak olan ilaveler hakkında da konuşan Ersun Yanal, değerlendirmeler yaptı.

Fenerbahçe teknik direktörü olan Ersun Yanal yaptığı açıklamada: “Fenerbahçe’nin hedefi başarılı olmak, zirvede olmak, zirvenin takımı olmak ve her oynadığı kulvarı birinci bitirmektir.” ifadelerini kullandı.

Yeni sezonda hazırlıklarına tam hızıyla Topuk Yaylası’nda devam ettiren Fenerbahçe’nin teknik direktörü Yanal, yapmış olduğu açıklamada, sezon hazırlıklarına genç oyuncularla devam ettiklerini söyledi.

Ersun Yanal aynı zamanda takım hakkında yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

19 Yaş Altı takımının da kendileriyle olduğunu dile getirdi. Yanal, “Bu sena kapatılan 21 Yaş Altı takımından da oyuncularımız var. Bu oyuncularımızın tamamı da 19 Yaş Altı takımında oynayacak durumda.”

“Genç oyuncularımıza, A takımın ne olduğu, kim olduğuyla ilgili bir süreç yaşatıyoruz. Genç oyuncularımızla çalışıyoruz. Yine onların antrenmanlarını izliyoruz, gözlemliyoruz.”

“Bazı antrenmanları onlarla yapıyoruz. A takım için şans doğabilecek oyuncuların da tespitini yaptığımız bir kamp dönemi yaşıyoruz.”

“Uzun zamandır altyapıdan Türk futboluna oyuncu kazandıramadık” ifadelerini kullanan Yanal, bu gerçeği kabul etmelerini söyledi.

“Gönül isterdi ki bir anda yıldız olarak parlatacağımız bir oyuncumuz olsun. Elbette yetenekli oyuncularımız var. İsim isim gitmektense onların belli bir zaman geçirmeleri ve hazırlık yapmaları gerekiyor.”

“Fenerbahçe’nin hedefi başarılı olmak, zirvede olmak, zirvenin takımı olmak ve her oynadığı kulvarı birinci bitirmektir. Büyük hedefleri olan bir camiayız. Hem yetiştirip hem yarışıp hem de sonuç almak zorundadır. Bugünkü gerçek bu.”

Geçen sezon 21 Yaş Altı takımı ile 58 antrenman yaptıklarını söyleyen Yanal, 21 Yaş Altı takımındaki oyuncuları antrenmanlarda değerlendirdiklerini söyledi.

“Geçen sene yaşadığımız olağanüstü sezonun stresi ve gerginliğiyle genç oyuncularımızla ilgili zaman zaman medya ve taraftardan talep doğdu.”

“Son 20 yılda genç oyuncuya dokundum. Hem yarışıp hem de genç oyuncu oynatan bir teknik direktörüm. Bakıldığında rahatlıkla görülecek isimler de var. Genç oyuncuların yetiştirilip kazandırılması bir süreç işi. Takımımızın pozisyon alma işi.”

Ersun Yanal, transfer yapmak istedikleri oyuncuların olduğunu söylerken aynı zamanda da altyapı konusunda sıkıntıları olduğunu da ekledi. “Sayın Başkan ve yönetim kurulunun vizyonu önemli. Uzun yıllardır altyapı yatırımın ne kadar eksik ve yetersiz olduğu ortadadır.”

“Bu sadece Fenerbahçe’nin değil. Türk futbolunun bir sorunudur. Bunun da bir anda düzelecek bir mesele olmadığını biliyorum. Derin soluklu bir iş. Gençleri adım adım kadroya dahil edeceğiz.”

Türkiye’de ilkleri yaşattığını söyleyen Yanal, şunları da ekledi:

“Altyapıdaki oyuncuların oryantasyonlarına katkıda bulunmak ve onların rekabeti öğrenmeleri açısından önemli bir kamp yaşıyorlar. Büyün genç oyuncularımız takımda yer alacak diye bir durum yok.”

“Şu anda elinizde hazır veya yıldız genç oyuncu var mı” diye sorarsanız, “biraz zamana ihtiyacımız var” diyebilirim. Öncelikle iyi bir takım kurmak ve genç oyuncularımızı da adım adım o kadroya dahil etmek en doğru çözüm. Biz Türkiye’de ilkleri gerçekleştiriyoruz.

“Devre arası ve hazırlık kamplarına gençleri dahil ediyoruz. Altyapıya değer veriyoruz, yönetimiyle teknik heyetiyle bir ekip anlayışı ile çalışıyoruz.”

Transfer durumları ile ilgili bilgi paylaşan Ersun Yanal, sözlerine şöyle devam etti:

“Diğer A takım oyuncularına gelirsek, milli takımlarda olanlar var ve transfer yapmak istediğimiz oyuncular var, görüşmeler sürüyor.”

“En kısa zamanda onlarla burada buluşup, hazırlıklarımızı tamamlayarak sezon sonunda arzu ettiğimiz hedefe ulaşacak bir birikimle sahaya çıkacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz