Sarı-lacivertlilerden başarılı oyuncu Mehmet Topal’ın ayrılmasının ardından takım yine de kadro olarak fazladır. Takımın sırada vedalaşacağı isimler arasında Frey, Kameni, Reyes, Alper Potuk ve İsmail Köybaşı geliyor.

Ali Koç’un yönetiminde olan Fenerbahçe, yeni yapılanmaya giderek geçtiğimiz sezonda kadro hamleleri olumsuz sonuç verdiği için bu sezon aynı hataları tekrarlamak istemiyor. Fenerbahçe yeni sezon için yeni yapılanmaya giderken kadro fazlası oyunculardan da kurtulmak istiyor. Geçen sezon yapmış olduğu oyuncu anlaşmalarında hayal kırıklığına uğradığı isimler olan Benzia, Slimani ve Ayew ile yollarını ayırmıştı. Aynı zamanda geçtiğimiz sezonda Şener Özbayraklı ile sözleşmesi bitmiş ve Soldado ile yeni sözleşme yapılmamış, Valbuena ile de anlaşılarak vedalaşma yapılmıştır. Bu vedalaşmaların ardından da en son olarak sarı-lacivertliler Mehmet Topal ile yollarını ayırmıştı. Şimdi ise gözler diğer isimlerin üzerine çevrildi.

Fenerbahçe’nin yönetimini üstlenen Ali Koç, kadroda performans olarak yeterli olmayan ve maliyet olarak çok yüksek ücretler alan isimlerle tatlı bir şekilde yollarını ayırmak istiyor. Peki bu isimler kim? Bu isimler Alper Potuk ve İsmail Köybaşı. Kameni ise bu isimlerden ayrı tutuluyor. Kameni 2 milyon avroluk ücreti başak bir kulüpte bulamayacağı için de geçen sezonlarda anlaşmalı ayrılığa sıcak bakmamıştı. Fakat bu isimler ile olan pazarlıklar devam ediyor. Bu durumda İsmail Köybaşı ve Alper Potuk’ta gibi isimlerde problem olmayacağı görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz