FUT Esports'tan dev işbirliği

Türkiye’nin önde gelen espor kulüplerinden FUT Esports ekibi yeni bir sponsorluk anlaşmasına imza attı. Sponsorluk kapsamında Avrupa’nın en büyük gaming house’u FUTHOUSE’ta bir stüdyo açacak olan Vodafone, FUT Esports ile beraber 2023’te 5G üstünden oyun turnuvası da düzenleyecek. FreeZone ve FUT Esports işbirliğinin bilgileri, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin ve FUT Esports Kurucu Ortağı Yürekli Sünnetçioğlu’nun katılımıyla düzenlenen görüşmede aktarıldı. Vodafone Maslak Plaza ve Vodafone Metaverse Mağaza’da eşzamanlı olarak meydana gelen toplantı, Decentraland’de meydana getirilen ilk canlı hibrit basın toplantısı oldu.

“Espor pazarına ortalama 45 milyon TL’lik yatırım yaptık”

Oyun ve espordaki gelişmenin en büyük destekçilerinden biri olduklarını belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, şunları söylemiş oldu: “Vodafone FreeZone markamızla 6 yıl ilkin adım attığımız espor pazarına ortalama 45 milyon TL’lik yatırım yaptık. Önümüzdeki 5 yılda yatırımlarımıza devam etmek istiyoruz. Esporu destekleyen marka olarak baktığımızda, sektörümüzde birinci sıradayız. Hem Vodafone’lu müşterilerimiz için sunduğumuz Gamer ek paketleri, hem de yeni gelen genç müşterilerimize sunduğumuz FreeZone Gaming portföyümüz ile gençlere internetinden yemeyen uygulamaların yanı sıra her ay oyun yaşamına ilişkin hediyeler kazanma şansı sağlıyoruz. İnternetten yemeyen uygulamalar özelinde düşük ping garantisi veriyoruz. Gaming portföyümüzle 2018 yılından bu yana 1 milyonu aşkın kullanıcıya ulaştık. Gaming uygulamaları için verdiğimiz tarifelerine ek GB’ların yanı sıra FreeZone’a gelen müşterilere birçok oyun platformunda geçerli seçkin oyun içi faydalar sağlıyoruz. 2018’den bu yana ortalama 5 milyon TL değerinde destek verdik. Şimdi de FUT Esports işbirliğiyle espora yaptığımız katkılara bir yenisini daha ekliyoruz. Ana sponsoru olduğumuz FUT Esports, 11 değişik espor branşında onlarca sporcusu ile yalnız Türkiye’de değil global anlamda da etken ve kapsamlı espor kulüplerinden biri. FUT Esports işbirliğiyle sponsorluk alanımızı genişletip tek bir oyuna değil birçok oyuna ve dolayısıyla daha geniş bir oyuncu kitlesine ulaşmış oluyoruz. Bu vesileyle, tüm gamer’ları FreeZone avantajlarından yararlanmaya çağrı ediyoruz.”

“Hep daha ilkin ulaşılamamış başarıları hedefledik”

FUT Esports Kurucu Ortağı Yürekli Sünnetçioğlu ise şöyleki konuştu: “2014 senesinde içerik üretimiyle başlamış olan 2016 senesinde espora adım atmamızla devam eden hikayemizde hep en tepeyi, hep daha ilkin ulaşılamamış başarıları hedefledik. Kısa bir süre içinde 7 değişik branşta 35 şampiyonluk kazandık Ülkemizi dünyanın 19 değişik ülkesinde, 25 değişik şehrinde gururla temsil ettik. Her yıl yeni hayaller kurduk, bu hayalleri kendimize hedef belirledik ve belirlediğimiz hedefleri birer birer gerçekleştirdik. Artık göğsümüzde Vodafone şeklinde bir global markayla oldukça daha büyük hayallerimiz, oldukça daha büyük hedeflerimiz var. Kendimize dünyanın en iyi 10 espor kulübünden biri olma hedefi koyduk. Eylül ayında VALORANT ekosisteminde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika özetlemek gerekirse EMEA bölgesinde yer almaya hak kazanan 10 espor kulübünden biri olduk. Vodafone’un da desteğiyle belirlemiş olduğumuz hedefe güvenilir adımlarla ilerliyoruz. 8 senelik geçmişimizde yaşam boyu unutmayacağımız zaferler yaşadık. Bu muhteşem ekibin yanında artık dilimizden anlayan, sektörü bizim kadar iyi bilen global ve oldukça kuvvetli bir marka var. 7’den 70’e her insanın gurur duyacağı başarılara imza atmak ve ülkemize, gençlerimize katkı sağlayacak projeler üretmek için sabırsızlanıyoruz. Vodafone ve FUT Esports ortaklığı tamamımız için hayırlı olsun.”

Vodafone, esporda mühim işbirliklerine imza attı

Vodafone, espor alanında bugüne dek pek oldukça sponsorluk gerçekleştirmiş oldu. 2017’de esporun kuvvetli takımlarından Bahçeşehir SuperMassive Esports iş ortaklığıyla ilk adımını atan Vodafone, 2018’de Riot Games ile daha kapsamlı ve büyük bir adım atarak, Türkiye’deki en büyük ustalaşmış espor ligi Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’ne isim sponsoru oldu. 2019 sonunda Türkiye Espor Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu ilk resmi espor turnuvası TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası’na adını veren Vodafone, 2021’de oyun portföyüne Riot Games’in mobil oyunu Wild Rift’i kattı. Aynı yıl Lokum Games ile birlikte Zula FreeZone CUP 2021’i gerçekleştiren Vodafone, 2022’nin ilk aylarında ise Free Fire 5G Turnuvası’nı düzenledi.

VALORANT Champions Tour 2023’te yarışacak

Türkiye’nin en rekabetçi oyuncularını ve oyun dünyasının en popüler isimlerini bir araya getiren FUT Esports 2014 senesinde kuruldu. FUT Esports, savaşım etmiş olduğu branşlarda şimdiye kadar toplamda 35 kez şampiyonluğa ulaştı. FUT Esports takımları, online turnuvalara ek olarak dünyanın dört bir yanında 25 değişik şehirde LAN turnuvalarda savaşım etti. Toplam 58 oyuncusu bulunan FUT Esports’un branşları içinde FIFA, FIFA Pro Clubs, VALORANT, PUBG, PUBG Mobile, Apex Legends, Honor of Kings, TeamFightTactics, Hearthstones, Magic The Gatering, Legends of Runeterra içeriyor. FUT Esports, VALORANT Champions Tour 2023’te yarışacak, dünya genelindeki 30 ekip içinde yer edinen 2 Türk takımdan biri konumunda bulunuyor.

Metaverse’te mağaza açan ilk operatör

Yeni nesil perakende anlayışını benimseyen Vodafone, Decentraland’de açmış olduğu Vodafone Metaverse Mağaza ile hem Vodafone Grubu ülkeleri içinde metaverse’te mağaza açan ilk ülke, hem de Türkiye telekom sektöründe metaverse’te mağaza açan ilk operatör oldu. Kullanıcılar, mağazayı ziyaret ettiğinde Vodafone’un ürün ve hizmetlerine yeni nesil bir dijital deneyimle ulaşırken, bununla birlikte metaverse dünyasını keşfetme imkânına haiz oluyorlar. Vodafone, Decentraland’de gerçekleştirdiği ilk canlı hibrit basın toplantısıyla Vodafone Metaverse Mağaza’daki ilk etkinliğini de yapmış oldu. Metaverse’deki toplantıyı şirket yetkilileri, basın mensupları ve influencer’lar dahil 10 şahıs izledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz