VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch’ta şehir elemeleri başlıyor

Üniversite öğrencilerinin ülkesini ve okullarını temsil etmesine olanak elde eden üniversiteler arası dünyanın en büyük global VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch 2022’nin heyecanı şehirlere taşınıyor. Türkiye’deki çevrim içi elemelerinin 1 Eylül’de başlayıp 2 ay süresince süreceği turnuvanın kent elemeleri de İzmir, Antalya, Gaziantep, Ankara ve Bursa’da gerçekleştirilecek. Dev turnuvada ilk kent elemesi 26 Eylül-1 Ekim tarihleri içinde çevrim dışı olarak İzmir’de yapılacak.

Şampiyon ekip Türkiye’yi temsil edecek

Ekip üyelerinin aynı üniversiteden olmak zorunda olmadığı turnuvada oyuncular elemeleri başarıya ulaşmış bir halde geçmeye çalışıp Türkiye şampiyonu olmak için savaşım verecek. Türkiye’nin en iyisi olan ekip ise global arenada ülkemizi temsil etme fırsatını elde edecek. 2021 senesinde ekibi Acend ile beraber VALORANT Champions turnuvasında tarihin ilk VALORANT dünya şampiyonu olmayı başaran Red Bull sporcusu Mehmet Yağız ‘cNed’ İpek, turnuva süresince şov maçları düzenleyerek katılımcılarla bir araya gelecek. Yapı Kredi Play partnerliğinde meydana gelen Campus Clutch ile ilgili detaylı informasyon ve kayıtlar RedBull.com/campusclutch adresinde.

Üniversite öğrencilerine hususi ilk VALORANT turnuvası

2020 senesinde piyasaya girdikten sonrasında oyuncuların ilgi odağı olan VALORANT’ı, milyonlarca oyuncu oynuyor. Twitch üstünden ‘Tek oyunun bir günde izlenme rekoru’nu 34 milyon izlenmeyle elde eden VALORANT, en oldukca oynanan oyun olma yolundaki tırmanışını da sürdürüyor. Dünyanın en mühim ve yenilikçi VALORANT turnuvalarından kabul edilen Red Bull Campus Clutch, üniversite öğrencilerini bir araya getiren ilk VALORANT turnuvası olma özelliğine haiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz