PUBG yeni hile önleme sistemini tanıttı

PUBG Mobile duvar hilesi olarak malum X-Ray kullanımı ile etkin bir halde savaşım etmek için geliştirilen, son olarak güvenlik önlemi Fog of War anti-hile sistemini resmi olarak tanıttı. Bu gelişmiş hile karşıtı teknolojiyi kullanan ilk mobil oyun olan PUBG Mobile, kontrol aşamasında yüzde 50’nin üstünde bir düşüş elde eden bu sistem ile battle royale maçlarındaki hileyi azaltmak için çalışmalara başladı.

Hile önleme uygulaması yavaş yavaş yürürlüğe girdikçe, hile kullanımına son vermek için sistem optimizasyonuna devam edecek.

Mobil oyunlarda türünün ilk örneği olan Fog of War, bir oyuncunun almış olduğu oyun bilgilerini sınırlayan ve oyuncuları görüş alanı haricinde yada duvarların, nesnelerin arkasında görme kabiliyetlerini engellemiş olan gelişmiş bir hile önleme sistemi.

Fog of War sistemi ilk olarak PUBG Mobile’ın devasa haritalarındaki tüm binaları ve araziyi tarıyor. Sistem dahili hesaplamalar kanalıyla, oyuncunun neyi görmesi icap ettiğini zekice belirliyor ve son olarak, sunucudan oyuncuya, yalnızca belirlenen detayları gönderiyor. Görülmemesi ihtiyaç duyulan bilgiler gönderilmeyecek, bu da duvar hilesini kullanan oyuncuların engellenmesini sağlayacak.

Fog of War, sistemi kontrol edilmesi ve geliştirilmesi için daha ilkin belirli haritalarda sınırı olan kapasitede sunuluyordu. Sınırı olan kullanım esnasında, Fog of War hile önleme sisteminin devreye girmiş olduğu maçlarda, x-ray görüntü hile raporlarının sayısı yüzde 50’den fazla azaldı ve mühim bölgelerde rapor oranı %62’ye kadar düştü.

Kaynak: Shiftdelete

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz