Rockstar, GTA 6’yı resmen duyurdu

Geçtiğimiz aylarda GTA 6 çıkış zamanı, mevzusu, oyun içi karakterler, harita boyutu, vazife süresi ve grafikleri mevzusunda birçok sızıntı ile karşılaştık. Fakat dün ortaya çıkan bazı kontrol videoları ve görseller gündeme bomba benzer biçimde düştü. Bugün ise Rockstar sızıntıların geliştirme süreci devam eden GTA 6 oyununa ilişik bulunduğunu resmen duyurdu.

Dün ortaya çıkan sızıntı paylaşımları uzun süredir duyduklarımızı doğrular nitelikteydi. Buna yeniden Vice City’ye dönüş ve ana karakterlerden birinin hanım olacağı da dahil. Fakat bu paylaşımların GTA 5’e ilişik bir mod olabileceği öne sürülüyordu.

Sadece Rockstar, bugün yapmış olduğu izahat ile GTA 6 bulunduğunu resmen doğruladı. Oyunu bu şekilde duyurmak zorunda kaldıkları için üzüldüklerini dile getirdi. Fakat planlanan takvimden şaşmadan hareket edeceklerini ve oyun tamamlandığı vakit muntazam bir tanıtımın gerçekleşeceğini söylemiş oldu.

Meydana getirilen paylaşımda şunlar söylendi:

Kısa sürede, yetkisiz bir üçüncü tarafın bir sonraki Grand Theft Auto için erken geliştirme görüntüleri dahil olmak suretiyle gizli saklı bilgilere yasa dışı bir halde ulaştığı ve sistemlerimizden indirdiği bir ağ saldırısına maruz kaldık. Şu anda canlı oyun hizmetlerimizde herhangi bir kesinti yada devam eden projelerimizin gelişimi üstünde uzun vadeli bir tesir beklemiyoruz.

Bir sonraki oyunumuzun herhangi bir detayını sizinle bu şekilde paylaştığımız için son aşama hayal kırıklığına uğradık. Bir sonraki Grand Theft Auto oyunu üstündeki çalışmalarımız planlandığı benzer biçimde devam edecek ve siz oyuncularımıza beklentilerinizi hakkaten aşan bir tecrübe sunmaya her zamanki benzer biçimde bağlıyız. Yakında herkesi yeniden güncelleyeceğiz ve normal olarak hazır olduğunda sizi bu sonraki oyunla direkt tanıştıracağız. Bu durumda devam eden destekleri için her insana teşekkür etmek istiyoruz.

Kaynak: Shiftdelete

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz