Sony, PlayStation 5 ile birlikte gelen özelliğe veda ediyor

Sony, beklenenden oldukca daha azca kullanılan Övgüler hususi durumunu bu yıl içinde kaldırma sonucu aldı. PlayStation 5 topluluk ödülleri özelliği, oyuncuların destek ve eli açık eylemler için öteki oyuncuları övmesine olanak tanıyordu. Sadece Sony, Övgüler özelliği ile beklenen etkileşimi alamamış görünüyor.

PlayStation’un destek sayfasında Övgüler hususi durumunun kaldırılması ile ilgili şu ifadelere yer veriliyor:

“2022 sonbaharında, PlayStation 5’teki Övgüler özelliği artık desteklenmeyecek. Özellik, beklediğimiz kullanım seviyesini görmedi, bu yüzden çalışmalarımızın odağını değiştiriyoruz. Topluluğu birbirine pozitif mesajlar göndermeye devam etmeye teşvik ediyoruz.”

Övgüler özelliği başlangıçta oyuncuların birbirlerini takdir etmelerini sağlamak için tanıtıldı. Çevrimiçi bir maçı tamamladıktan sonrasında, oyuncular dört ödülden biriyle ödüllendirilecek bir oyuncu seçebiliyorlardı. Bu seçenekler ise şu şekilde sıralanıyor: Yardımsever, Samimi, Sportmen ve Önder.

Buradaki düşünce, oldukca oyunculu topluluklar içinde pozitif bir yazışma yakalanmasıydı. Sistemin altyapısı da oldukça sağlam. Oyuncular yalnız dost sıralaması dışındaki oyunculara övgü yollayabiliyorlar. Ek olarak aynı oyuncuya 12 saat içinde ikinci bir övgü göndermek de mümkün olmuyor.

Sony, bir taraftan bu övgü sistemini kaldırırken oyunculara yeni bir ödül sisteminin de müjdesini veriyor. Şirket, PS4 ve PS5 oyuncularını ödüllendiren yeni PS Stars sadakat programını duyurdu. Oyuncular, PS Stars sistemi vasıtasıyla belirli oyunları oynayarak yada belirli kupaları kazanarak puan toplayacaklar. Bu puanlar ondan sonra dijital koleksiyonlara ve PS Store üstünden kullanılabilecek. Yeni sistemin bu yıl içinde tüm dünyada kullanıma açılması planlanıyor.

Kaynak: shiftdelete

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz