Google’dan oyun platformu Stadia hakkında açıklama

Google’ın bulut tabanlı oyun platformu Stadia, oyun severlere konsol ve bilgisayarlar haricinde üçüncü bir seçenek daha sunuyor. Popüler oyun platformu hakkında ise son dönemde kapanacağına dair iddialar yapılıyordu. Sadece Google yapmış olduğu izahat ile iddiaları yalan olduğunu beyan etti.

Stadia hizmetinin kapanmayacağını kati bir üslupla söyleyen Google, gelecek dönemde platformda yeni oyunlar sunacağının da müjdesini verdi. Bu izahat ile beraber oyun severler de rahat bir nefes almış oldu. Google bu senenin başlarında Stadia platformuna 100’den fazla yeni oyun getireceğini de belirtmişti.

Google’ın Stadia platformunun kapanacağına dair meydana getirilen iddialara karşı yapmış olduğu izahat ise şu şekilde:

“Stadia kapanmıyor. Platforma ve Stadia Pro’ya devamlı daha çok mükemmel oyun getirmek için çalıştığımızdan güvenilir olabilirsiniz. Başka sorularınız var ise bizlere bildirebilirsiniz.”

Google yapmış olduğu açıklamanın yanı sıra Wavetale oyununun fazladan bir ücret ödemeye gerek duymadan gelecek günlerde Stadia Pro‘ya geleceğini doğruladı. Kapanma iddialarını kati bir dil ile yalanlayan şirket, kısa sürede daha çok oyunu platforma getirerek elini güçlendirmek istiyor.

2019 senesinde Google tarafınca tanıtılan oyun platfomunun, geçen 3 senenin peşinden beklendiği seviyeye çıkamadığı konuşuluyor. Platformun rakipleri içinde, Sony PlayStation Now, Nvidia GeForce Now ve Microsoft Xbox Project xCloud hizmetleri içeriyor.

Kaynak: shiftdelete

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz