Birleşik Krallık Takımı PUBG Nations Cup 2022 şampiyonu oldu

19 Haziran 2022 Pazar günü Birleşik Krallık Ekibi, Bangkok, Tayland’daki ICONSIAM’da meydana getirilen PUBG Nations Cup (PNC) 2022’de 15 ekibi yenerek şampiyon oldu. Alex “vard” Gouge, Christopher “Fexx” Wheddon, Luke “TeaBone” Crafer, Michael “mykLe” Wake ve teknik direktör Justin “MiracU” McNally’den oluşan kadro, dört günlük PUBG Esports aksiyonunun arkasından toplam 203 puanla birinci oldu ve 100.000 Amerikan doları tutarındaki ödülün sahibi oldu. Ek olarak, ekip ek olarak Pick’em Challenge aktivasyonundan ek fonlar alacak. Toplamda 64 oyuncu ve 16 koça ev sahipliği meydana getiren turnuva; Avrupa, Asya, Asya Pasifik ve ABD kıtalarından gelen takımlardan oluşuyordu. Birleşik Krallık Takımını; 500.000 Amerikan doları tutarındaki ödül havuzundan sırasıyla 58.000 Amerikan doları, 54.000 Amerikan doları ve 44.000 Amerikan doları ödüllerle Vietnam, Brezilya ve Cenup Kore izledi.

Avrupa kadroları PNC 2022’de nasıl performans gösterdi?

Birleşik Krallık Ekibi, 1. günün ikinci galibiyeti ile yerini kuvvetli bir halde sağlamlaştırıp, rakiplerine gözdağı vererek turnuvaya başladı. Bu başarıyı, açılış gününün üstün dereceli sayısı olan 18 puan alarak 3. maçta ikinci sıraya oturmalarını elde eden etkisi altına alan bir performans takip etti. Birleşik Krallık ekibi, şampiyonluk avında finale kaldıklarından güvenli olmak için turnuvanın ikinci gününde de yeni bir yengi alarak iyi performansını sürdürdü. 3. günde ekip oyununu bir kez daha yükselten Birleşik Krallık, beş maç süresince 1 yengi ve 40 eleme ile bu turun da üstesinden geldi. Bilhassa Vard, Fexx ve Mykle, her biri 12, 11 ve 9 eleme puanı alarak bu turda başarı göstermiş performans sergiledi. Takımın iyi formu son gün de devam etti. Maç 17’yi kazanan Birleşik Krallık, 203 puanla PNC 2022 şampiyonluk unvanını göğüsledi. Turnuvayı ikinci ve üçüncü sırada bitiren Vietnam ve Brezilya’nın sıkıntılı rekabetinden de üstün bir halde çıkmayı başardılar. Birleşik Krallık takımından “Vard” etkinlik süresince 36 skor puanı kazanarak turnuvanın “En Kıymetli Oyuncusu” ödülüne layık görüldü.

Finlandiya Ekibi, PNC 2022’ye muhteşem bir başlangıç yapmış oldu. Kadro, birinci günün bitiminde 4. ve 5. maçları kazanarak liderlik tablosunun zirvesine çıktı. Ekip oyuncularından curexi, D1gg3r1 ve PaG3 de günün en iyi 5 oyuncusu içinde yer aldı. Kuvvetli başlangıçlarına karşın Finlandiya, PNC 2022’de başka bir yengi alamadı, sadece ekip turnuva genelini altıncı sırada bitirmekten mutlu oldu. Türkiye Ekibi ve Almanya Ekibi, PNC 2022’de yengi alamadı ve turnuvayı 14. ve 16. sırada tamamladı.

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan gelen kadrolar artık Eylül’de başlamış olacak PCS7 Büyük Finalleri’nin yanında, çeşitli bölgesel üçüncü taraf etkinliklerini ve yıl sonundaki PUBG Global Championship 2022’yi dört gözle beklemeye başladılar bile.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz