Sony’den PC oyuncularına yeni özel oyun müjdesi

Oyun dünyasının en başarıya ulaşmış yapımlarından önde gelen God of War, kısa sürede PC’ye de çıkış yaparak büyük yankı uyandırmıştı. Yakın zamana kadar oyunlarını yalnızca PlayStation’a hususi olarak gösteren Sony, bu politikayı yavaş yavaş terk etmenin sinyallerini vermişti. Şu ana kadar pek fazla PlayStation hususi oyunu, PC’ye çıkmış olmasa da bu oyunlar ve sonrası için mühim bir izahat geldi.

Bugüne dek çıkan pek oldukça söylenti, PC’ye daha çok PlayStation hususi oyununun geleceğini esasen söylüyordu. Sadece bu kez PlayStation CEO’su Jim Ryan’den resmi doğrulama geldi. Ryan, PlayStation’ın PC’deki oyun satışlarının bu yıl 300 milyon doları görmesini beklediklerini açıkladı. Bununla beraber, PlayStation’a çıkaracakları hususi oyunların takriben yarısını PC’ye ve mobile getirmeyi istediklerini deklare etti.

Daha çok PlayStation oyununun er ya da geç geleceği bilinse de oyunların ne kadarının geleceği bir sual işaretiydi. Microsoft’un Xbox için yapmış olduğu şeklinde her hususi oyunun PC’ye gelmeyeceğini söyleyebiliriz. Bununla beraber hususi oyunları çıkar çıkmaz PC’ye getirme amaçları da şu an görünmüyor. Zira bu şekilde bir politikaya giderlerse konsol satışlarında ciddi düşüş yaşanabilir.

Şirket 2020 senesinde Horizon Zero Dawn’i, 2021 senesinde Days Gone’u ve 2022 senesinde da God of War’u PC’ye getirmişti. God of War dışındaki oyunlar birer hit olmadığı için Sony’e dudak uçuklatan paralar kazandırmadı sadece bu yıl durum değişti.

Kaynak: shiftdelete

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz