Microsoft'tan müjdeli haber! Oyun konsolu yerine…

Microsoft’un bulut oyun hizmeti Xbox Cloud Gaming, hem bilgisayarda hem de mobil cihazlarda kullanılabiliyor. Yüzlerce oyunu tek bir fiyata sunmuş olduğu için “oyunların Netflix’i” benzetmesi meydana getirilen Cloud Gaming’in kapsamı yakında genişleyecek.

Firmanın Xbox deneyimini akıllı televizyonlara getirmek için Xiaomi TV Stick benzeri bir akış çubuğu üstünde çalmış olduğu aslına bakarsan biliniyordu. Tamamen bağımsız çalışabilen ve konsola gereksinim duymayan aygıt şu ana kadar “Project Hobart” kod adıyla gündemdeyken; Microsoft sessizliğini bozdu ve yeni detaylar paylaştı.

Xbox Cloud Gaming, ‘Keystone’ ile televizyonlara geliyor

Mevzuyla ilgili yetkililerden izahat geldi. Bir Microsoft sözcüsü, Windows Central’a verdiği demeçte, tüketicilere düşük maliyetli bir seçenek sunmak istediklerini ve Xbox deneyimini daha erişilebilir hale getireceklerini belirtti.

Oyun konsolundan farkı ne?

Kısa bir karşılaştırma yapmak gerekirse; Xbox Series X, 8K çözünürlükte oyun oynatabiliyor. Hem de 120 FPS’e kadar kare hızı, ışın seyretme ve değişken seyretme teknolojilerini de destekliyor. Fakat her kullanıcının üst düzey bir sisteme ihtiyacı yok.

Xbox Cloud Gaming tabanlı akış aleti da bu aşamada devreye girecek. Elbet konsola alternatif olmayacaktır. Sadece oyun oynamak için yüksek meblağlar ödemek istemeyenler, bu aygıt yardımıyla istediklerine ulaşacak.

Kaynak: shiftdelete

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz