VCT 2. Aşama Challengers EMEA 2. Hafta: Fnatic geri döndü

VCT 2. Aşama Challengers EMEA 2. Hafta’yı geride bırakırken İngiliz devi Fnatic üstün performansını sürdürüyor ve bir kez daha EMEA’nın en ön esnasında yer ediniyor. A Grubu’ndan son VALORANT şampiyonu Acend ve B Grubu’ndan Team Liquid ise ekibin etrafını sarmış durumda. 

A Grubu: Acend öcünü almak için döndü

1. Aşama’da nispeten hayal kırıklığı yaratan bir performans sergileyen Acend, 2. Aşama’da avcı kimliğini geri kazanmıştır ve şu anda rakibi Fnatic’le birlikte sıralamaların zirvesinde yer ediniyor. Ekip DACH: Evolution Bölgesel Ligi şampiyonu FOKUS’a tek harita verirken, yıldız Türk oyuncu Mehmet Yağız ‘cNed’ İpek kabiliyetlerini konuşturarak FOKUS’un evine dönmesini sağlamış oldu.

Fnatic de iyi yedi gün sonu geçirdi, Acend’le beraber sıralamaların tepesindeki yerini koruyor. OG LDN UTD, Icebox’ta İngiliz devinden tek bir raunt bile alamadı ve arenaya nispeten kısa sürede çıkmış olan ekip ağır bir yenilgi alırken, Fnatic maçtan net bir zaferle ayrılmış oldu.

3. Hafta’da nihayet zirvede yer edinen iki ekibin karşılaşmasına tanık olabileceğiz. Bu haftaya yaşanacak hüzünlerin, inanılmaz oyunların ve de doğal ki kucak kucak söz dalaşının damga vurmasını bekliyoruz.

A Grubu

Acend: 2-0

Fnatic: 2-0

FunPlus Phoenix: 1-1

G2 Esports: 1-1

FOKUS: 0-2

OG LDN UTD: 0-2

B Grubu: Guild ve Liquid zirveye yerleşti

Guild grubun en tepesindeki yerini koruduysa da son sırada yer edinen Berlin International Gaming’e karşı işleri {hiç de} kolay olmadı, maç üçüncü haritaya gitti. Sadece oldukça çabalamalarına karşın bu kafi olmadı ve Alman ekibi, adeta bir kıyma makinesi şeklinde oynayan kaotik Denetim Uzmanı Jose Luis ‘koldamenta’ Aranguren Herrero ile baş edemedi.

Team Liquid ise BBL’i 2 – 0’lık net bir skorla alt etmesini bildi. Fracture uzatmalara gittiyse de Split’te ekibin tarzını konuşturup rakibini kolaylıkla indirmesine tanık olduk ve Dom ‘soulcas’ Sulcas hangisi olduğu fark etmeksizin resmen geleceğin dünyasında yer edinen tüm ajanlarla şov yapabileceğini ispatladı.

B Grubu

Guild: 2-0

Team Liquid: 2-0

BBL: 1-1

M3C: 1-1

Berlin International Gaming: 0-2

Natus Vincere: 0-2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz