2022’de çıkması merakla beklenen 10 oyun

85’i aşkın internasyonal oyun firmasının Türkiye yetkili satıcısı olan dijital oyun mağazası oyunfor.com, 2022’de çıkması merakla beklenen coşku verici oyunları oyunseverler için derledi.

God of War: Ragnarök

Esin kaynağını İskandinav mitolojisinden alan efsaneleşmiş aksiyon serüven serisi God of War’un dokuzuncu oyunu olarak geliştirilen God of War: Ragnarök, eski Norveç’te geçecek ve hikayenin ana kahramanları olan Kratos ve minik oğlu Atreus’a yer verecek. 2020 Altın Joystick Ödülleri’nde ‘En Oldukca İstenen Oyun’ ödülünü alan God of War: Ragnarök, ‘PlayStation hususi oyunu’ olarak tek platformda çıkış meydana getirecek ve ağırlıklı olarak yeni nesil için geliştiriliyor olsa da PlayStation 4 için de yayınlanacak. Oyunun 2022 yılı içinde çıkacağına kati gözüyle bakılıyor.

Dying Light 2 Stay Human

2015 senesinde piyasaya sürülen ve açık dünya, birinci kişi, hayatta kalma, korku, aksiyon, serüven benzer biçimde türlerin tamamını içinde barındıran Dying Light serisinin devam oyunu olma niteliği taşıyan Dying Light 2: Stay Human’ın çıkış zamanı 4 Şubat olarak açıklandı ve ön siparişe açıldı. Dying Light 2’de türümüzün çekince altında olduğu kaotik bir dünyanın kaderini değişiklik yapma gücüne haiz bir seyyah olarak insanlığı kurtarmakla meşgul olacağız.

Avatar: Frontiers of Pandora

James Cameron’ın Avatar film serisine dayanan, açık dünya, birinci kişi, aksiyon serüven benzer biçimde türleri içinde barındıracak olan oyunun, Ubisoft tarafınca; Microsoft Windows, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Amazon Luna ve Google Stadia için 2022’de yayınlanacağı biliniyor. Avatar: Frontiers of Pandora; gerçekçi ve sürükleyici detaylara haiz, açık dünyalı, birinci şahıs bakış açısına haiz bir aksiyon ve serüven oyunu. Oyunun geliştirici ekibine nazaran oyundaki karakterler dünyayı kendi başlarına idrak edebilecek ve açık dünyaya daha canlı bir hava katacak.

Elden Ring

Bandai Namco Entertainment tarafınca Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında yayınlanması planlanan yeni aksiyon – rol yapma oyunu Elden Ring, oyun yönetmeni Hidetaka Miyazaki ve meşhur Game of Thrones dizisinin yaratıcısı George R. R. Martin’in ortak çalışmış oldukları bir proje. Derin geçmişlere haiz düşmanlar, ilerlemenize destek olmak yada ilerlemenizi engellemek için kendi benzersiz motivasyonlarına haiz karakterler ve korkulu yaratıklar ile karşılaşacağınız nefes kesici bu dünyada yürüyerek yada at sırtında, tek başınıza ya da öteki oyuncularla beraber çevrimiçi olarak dolaşabileceksiniz. Oyun, 25 Şubat’ta yayınlanmak suretiyle ön siparişe açılmış durumda.

Diablo Immortal

Oyun dünyasının en mühim serilerinden önde gelen Diablo’nun geçtiğimiz yıllarda duyurulan mobil versiyonu Diablo Immortal, net çıkış zamanı hemen hemen açıklanmasa da 2022 yılının ilk yarısında iOS ve Android cihazlar için ücretsiz bir şekilde yayınlanacak. Devasa fazlaca oyunculu çevrimiçi aksiyon rol yapma oyunu olarak tasarlanan mobil oyunun, Diablo II ve Diablo III’deki olayların seyrinde gerçekleşeceği biliniyor.

The Lord of the Rings: Gollum

J.R.R. Tolkien’ın konusunda ne kadar yaşamsal rol oynasa da Gollum’un maceralarının bir çok hemen hemen anlatılmadı. Gollum olarak, onun için kıymetli olan tek şeyin ardında tehlikeli bir maceraya atılacağınız Yüzüklerin Efendisi: Gollum’da bu hikayenin keyfine varacaksınız. Microsoft Windows, PlayStation 5 ve Xbox Series X platformları için 2022’de piyasaya sürülmesi planlanan oyunun Türkçe arayüz ve Türkçe altyazı seçeneği ile beraber yayınlanacağı biliniyor.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

‘Vampir hikayeleri’ temalı bir rol yapma oyunu serisi olan The Masquerade’de öyküler, günümüz dünyasının daha karanlık, fantastik, gotik ve punk atmosferinde geçiyor. Tehlikeli ve bir o denli da cezbedici karakterler ve gruplar ile dolu bir şehir olan Seattle’da bambaşka bir tecrübe yaşayabileceğiniz, kült haline gelmiş serinin devamı olan bu oyunda yaptığınız seçimler, hayata geçirdiğiniz planlar ve çevirdiğiniz entrikalar ile güç dengelerini değiştirebileceksiniz. PlayStation 4, Xbox X/S Serisi, Xbox One, Microsoft Windows ve PlayStation 5 için yayınlanması planlanan oyunun net çıkış zamanı bilinmese de 2022’de yayınlanacağı öngörülüyor.

Horizon Forbidden West

Sony Interactive Entertainment tarafınca gösterilen aksiyon rol yapma oyunu Horizon Zero Dawn’ın (2017) devamı niteliğindeki oyun, 18 Şubat 2022’de bir tek PlayStation 4 ve PlayStation 5 için piyasaya sürülecek. Açık bir dünyada geçecek olan oyunda oyuncular, ABD Birleşik Devletleri’nin, bilhassa California, Nevada ve Utah eyaletlerinin kıyamet sonrası bir versiyonu olan Yasak Batı adlı gizemli bölgeyi keşfetmeye çalışacak. Sony, oyunun PlayStation 4 sürümünü satın alanların ücretsiz bir şekilde PlayStation 5 sürümüne güncelleyebileceğini, PlayStation 4 sürümü daha ucuz olduğundan 10 dolar tutum etmenin mümkün bulunduğunu duyurmuştu.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl

Rus yönetmen Andrey Tarkovski’nin meşhur Stalker (İz Sürücü) filminden esinlenen ödüllü bilgisayar oyunu serisi, serinin yeni oyunu S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl ile yeni nesil konsollara çıkışını gerçekleştiriyor. Birinci kişi nişancı, simülasyon ve korku türlerinin benzeri olmayan karışımını deneyimleyebileceğiniz oyun, Xbox Series X/S için 28 Nisan’da yayınlanmak suretiyle ön siparişe açıldı.

Starfield

The Elder Scrolls V: Skyrim ve Fallout 4’ün ödüllü geliştiricileri Bethesda Game Studios’un 25 yıl sonrasında oluşturduğu ilk yeni evren Starfield, yıldızların içinde geçen yeni nesil bir rol yapma oyunu. İstediğimiz karakteri oluşturup insanlığın en büyük gizemine yanıt arayacağımız bu destansı seyahat 11 Kasım’da bir tek Xbox Series X/S ve PC için yayınlanacak. Birinci yada üçüncü şahış bakış açısıyla oynanabilecek oyun, geliştiricisi Todd Howard tarafınca ‘uzayda Skyrim’ olarak tanımlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz