PUBG: BATTLEGROUNDS artık tüm platformlarda ücretsiz olarak oynanabilir

F2P’ye geçişiyle beraber oyun, oyuncuların yeni ve hususi oyun içi özelliklere erişimlerini elde eden, isteğe bağlı premium hesap yükseltmesi BATTLEGROUNDS Plus’ı sunuyor. Tüm yeni oyuncular, oyun özelliklerinin çoğuna erişim sunan bir temel hesapla başlamış olacak olsa da, bir kerelik 12,99 USD ücret karşılığında BATTLEGROUNDS Plus’a yükseltebilirler ve aşağıdakilere erişim sağlayabilirler:

• Bonus 1,300 G-COIN

• Hayatta Kalma Ustalığı XP’si + %100 Artışı

• Kariyer – Madalya sekmesi

• Dereceli mod

• Hususi maç seçeneği

• Oyun içi eşyalar – şapka, kamuflaj maske ve kamuflaj eldiven içeren Kaptan’ın Kamuflaj Seti dahil.

F2P’ye geçmeden ilkin PUBG: BATTLEGROUNDS satın alan ve oynayan oyuncular, BATTLEGROUNDS Plus’a otomatik hesap yükseltme, Cenk Görmüş Kostüm Seti, Köstek ve Cıvata Mirası Tencere ve Cenk Görmüş Miras İsimlik içeren PUBG ÖZEL HATIRA PAKETİ’ne haiz olacaklar.

 GÜNCELLEME 15.2 F2P’YE GEÇİŞİN KUTLAMASIYLA ARTIK AKTİF

F2P geçişle birlikte Güncelleme 15.2 artık PUBG: BATTLEGROUNDS’da yayında. 15.2 Güncellemesi, yeni ve mevcut oyunculara oyun içi performanslarını geliştirmeleri için yalnız savaşma içermeyen ve çeşitli seçenekler sunan yeni bir oyun içi öğeler kategorisi Taktiksel Teçhizat’ı tanıtıyor. Fakat hepsi bununla sınırı olan değil. 15.2 Güncellemesi ile oyuna eklenen ana özelliklerin tam listesini aşağıda inceleyebilirsiniz. Tüm Güncelleme 15.2 yama notlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Taktiksel Teçhizatlı Kapsamlı Roller: Taktiksel Teçhizat, oyuncuların bir maç esnasında takımlarına ek destek seviyeleri sunmak için elde edebilecekleri benzeri olmayan oyun içi öğelerdir. Taktiksel Teçhizat, bir oyuncunun birincil tabanca yuvasını doldurur fakat oyunda daha ilkin bulunmayan ek stratejik seçenekler açar: 

• Dron: Dron, oyuncuların uzak mesafeleri güvenli bir halde gözlemlemesini ve hatta direkt çatışma riskine girmeden eşya bile almasını sağlayacak bir taktiksel teçhizattır. Dron her haritada ortaya çıkacaktır ve 300 metre çapındaki bir alanda çalışır.

• Acil Yardım Teçhizatı: Acil Yardım Teçhizatı oyuncuların daha düşük çatışma esnekliği karşısında hem kendileri hem takımları için iyileştirme potansiyelini arttırmasını elde eden bir taktiksel teçhizattır. Acil Yardım Teçhizatına haiz oyuncular, hasar almış ekip dostlarıyla etkileşim kurma kabiliyeti kazanacaklar ve bu da onların kendi iyileştirme eşyalarından birini ekip arkadaşlarının kullanmasına izin verecek. Oyuncular ekranın alt tarafında, normalde silahın ateşleme modunun bulunmuş olduğu yerde değişik iyileştirme eşyaları içinde geçiş yapabilirler. Acil Yardım Teçhizatı her haritada ortaya çıkacak.

Fiil Sırası İle Gelişmiş Oyun İçi Akıcılık: Fiil Sırası özelliği yardımıyla oyuncular, bir fiil gerçekleşmekteyken tuşa basılı tutarak istedikleri eylemi sıraya alabilirler. Bu fiil, mevcut fiil sona erdikten derhal sonrasında gerçekleşecektir. Mesela, şarjör değiştirirken ateş tuşuna basılı tutarsanız, şarjör değişiklik yapma eylemi sona erdikten sonrasında tabanca derhal ateş eder. Bu özellik varsayılan olarak kapalıdır ve oyuncular “Ayarlar” → “Oynanış” bölümünden açıp kapatabilirler.

 Yenilenmiş Eğitimlerle Yeni Oyuncular için İyileştirilmiş Oyuna Katılma Deneyimi: Yeni ve geri dönen oyuncular için daha varlıklı bir oyun deneyimi yaratmak adına oyuna iki yeni oyun içi eğitim modu eklendi.

• Temel Antrenman Modu: Bu modda oyuncular temel karakter hareketleri, yağmalama ve tabanca atışları, yağmalama ve fırlatılabilir eşyalar, iyileştirici eşyaları kullanma ve yere yıkılmış ekip dostlarını canlandırma dahil olmak suretiyle temel oyun mekaniklerine aşina olmalarına destek olmak adına beş aşamadan geçecekler.

• Suni Zeka Antrenman Maçı: Bu modda oyuncular düzgüsel maçların akışını idrak etmek için suni zeka kontrollü 99 bot ile bir maça girebilirler. Oyuncuların çeşitli senaryolara nasıl yaklaşmaları gerektiğine dair tavsiyeler sunmak için her maç esnasında öğretici mesajlar açılacaktır.

• Lobi Eğitim Görevleri: Oyuncular temel antrenman modu ve suni zeka antrenman maçlarını tamamladıktan sonrasında, onları ek oyun modları ve özellikleriyle tanıştıracak birçok fazladan eğitim görevini tamamlayabilirler. Bu görevleri tamamlayan oyuncular çeşitli oyun içi ödüller alacaklar.

Ekran Ping İşaretçileri ile Oyun Kalitesi İyileştirmeleri: Oyunun mevcut ping sistemi, oyuncunun ping’i görebileceği ekranda gösterme kabiliyeti ilave edilerek iyileştirildi. Ping sistemine meydana getirilen bu güncelleme, tüm Solo, Duo ve Squad modlarında geçerlidir fakat Dereceli ve Espor modlarında kullanılamaz. Bu güncellemenin amacı, ekip arkadaşları içinde daha süratli ve daha net bir kontakt sağlamaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz