Twitch'ten 125 GB veri sızdı! En çok kazananlar ortaya çıktı

Video oyunları ağırlıklı gösterim platformu Twitch’in siber saldırıya uğradı ve yayıncılara meydana getirilen ödeme kayıtları ile bir ekip gizli saklı veriler sızdırıldı. Twitch, bir ihlal gerçekleştiğini doğruladı ve ekiplerin bu durumun boyutunu idrak etmek için çalıştığını söylemiş oldu.

İnternet platformu 4Chan’da 125 GB’ı aşan bir dosya internet ağında yayımlandı. Dosyada Twitch’in kaynak kodlarının bir kısmı, kabul edilen yeni ürünlere ilişik bilgiler ve yayıncılara meydana getirilen ödeme detayları içeriyor. Saldırıyı üstlenip paylaşımı meydana getiren şahıs, Twitch topluluğunu “zehirli” olarak tanımladı.

Belgeler, Twitch’in en iyi yayıncılarının her birinin Amazon’un haiz olduğu şirketten son iki yılda milyonlarca dolar kazandığını ve yayıncı başına meydana getirilen ödemeleri gösteriyor.

Twitch üstünden Fornite video oyunu yayıncılığı meydana getiren BBG Calc, mevzuya dair yapmış olduğu açıklamada, “yayıncıların gelirleri alanında benim hanemde yazılan sayı %100 doğru” dedi. 

2011’de ABD’de kurulmuş olan Twitch, 2014 senesinde tamamı nakit bir anlaşmayla 970 milyon dolara Amazon tarafınca satın alındı. Amazon’dan ilkin Google da Twitch’i satın almak için adım atmış sadece Google, Youtube’un da sahibi olduğundan rekabet kurumundan onay alamayacağı için geri çekilmişti.

NTV

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz