Guild Esports; popüler FPS oyunu Valorant ekibi için yeni kuvvetli isimlerle anlaştığını duyurdu. ABD’den Cinnamon’un kaptanlığını üstlendiği takımın kadrosunda; Türkiye’den Smurfette, Almanya’dan Roxi, Rusya’dan Glance ve Fransa’dan Kim yer ediniyor. Project X adı altında tamamı hanım oyunculardan oluşan ekip, artık Guild X formasıyla müsabakalara katılacak. Yeni ekip, David Beckham’ın ortaklarından biri olduğu Guild Esports’un tüm imkanlarından faydalanacak.

Guild X, 27 Eylül – 3 Ekim tarihleri içinde gerçekleştirilecek VCT Game Changers EMEA turnuvasında Guild’i ilk kez temsil edecek. Mayıs ayından bu yana mevcut ekibiyle rekabet eden ekip, yaz süresince büyük bir performans göstererek Women in Games Europe Community Cup turnuvasını kazanmıştır.

Haziran 2020’de kurulan Guild Esports, lansmanından bu yana ustalaşmış kadrolarını geliştirme yönünde mühim adımlar atıyor. Guild Esports, Fortnite Şampiyonası Serisi (FNCS) ve Rocket League Şampiyonası Serisi (RLCS) benzer biçimde büyük kupalar da dahil olmak suretiyle, mühim sonuçlar elde etti. Ekiplerini internasyonal sıralamalarda ilerletmek için sınıfının en iyisi organizasyonlarla büyük kabiliyetleri bir araya getirmek için çalışan kulüp, Guild X ile de Guild mirasını güçlendirmeyi hedefliyor .

“Guild X bizim için yalnızca en iyi hanım ekibi değil”

Guild Esports CEO’su Kal Hourd, meydana getirilen antak kalma ile alakalı görüşlerini: “Başladığımızdan bu yana fazlaca rahat bir misyonla ilerliyoruz: Esporun en coşku verici kabiliyetlerini belirlemek, kulübümüze almak ve potansiyellerini gerçekleştirmeleri için gerekseme duydukları her şeyi sunmak. Bizim için Guild X bunun birebir karşılığı. Onları yalnız en iyi hanım ekip olarak görmüyoruz. Tüm takımlar içinde en iyisi olmalarını sağlayacak tüm özellikler, Guild X’te var.” sözleriyle dile getirdi. 

Guild X takımının kaptanı Cinnamon ise: “Katılmak için bir organizasyon ararken, gelişimimizi ciddiye alan bir yerde olmak istedik. Guild bizlere burada bir miras yaratabileceğimize dair tam güvence verdi. Guild’in yalnız bizlere değil, Valorant espor dünyasının geleceğine olan bağlılığından dolayı da fazlaca heyecanlıyız. Guild Academy vasıtasıyla da daha çok oyuncuya esin vermek istiyoruz” dedi. 

Guild X; Subway, Samsung ve HyperX markalarıyla büyük ortaklıklara imza attı

Guild X; Subway, Samsung ve HyperX markalarıyla büyük ortaklıklara imza atan kulüp için bu senenin en coşku verici gelişmelerinden biri olarak görülüyor. 

Yeni anlaşmalar ve kadrolarla yerini sağlamlaştıran Guild; çevrimiçi platformu Guild Academy ile yarının espor yıldızlarına kişiselleştirilmiş koçluk planları sunuyor. Guild, meşhur tasarımcı Fergus Purcell tarafınca tekrardan yorumlanan logosunun yer almış olduğu bir giyim serisi de başlattı. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz