Değişen dünyaya esporu hızla adapte ederek milyonlarca espor seyircisine ve oyunculara benzersiz deneyimler sunan Riot Games, gelecek yıllarda yeni oyunlarını da göz önünde bulundurarak daha sürdürülebilir bir sistem için yeni adımlar atma sonucu aldı. 

 Riot Games Türkiye, ekosistemine dahil olan yeni oyunlar ile beraber espor çatısı altında uzun vadeli ve sürdürülebilir planlar üstünde çalıştığını ve 2019 senesinde 3 yıl sürmesi planlanarak hayata geçirilen iş ortaklığı sisteminin 2022 yılına uzatılacağını duyurdu. Tüm dünyayı tesiri altına alan pandemi sebebiyle ortalama 2 senedir espor seyircisiyle bir araya gelinemediği belirtilerek, gelecek yıl sürem maçlarının çevrimiçi oynanacağı bir formata geçiş yapılacağı ve yeni sistemin tüm gereksinimlerinin planlandığı vurgusu yapılmış oldu.

Tüm bunlara ek olarak Riot Games, espor fanatikleri ve takımları için gereksinimleri daha iyi karşılayacak bir sistem oluşturma yolunda kaynaklarını daha etkin ve verimli şekilde kullanmak adına Espor Sahnesi’ni de kapatma sonucu aldıklarını, 2022 senesinde yeni bir stüdyoya taşınarak merkez ofisten de gösterim altyapısı desteği alınacağını belirtti.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz