Dünyada ilk kez Türkiye’de gerçekleştirilecek HADO Avrupa şampiyonasının isim sponsoru olan Türkiye’nin dünya standartlarındaki ilk tema parkı İSFANBUL Tema Park, aynı anda şampiyonaya da ev sahipliği meydana getirecek. 25 Eylül 2021 Cumartesi Türk Ulusal HADO Ekibi dahil 12 ülkeden yüzü aşkın yarışmacının savaşım edeceği İSFANBUL Tema Park HADO Avrupa Şampiyonası 2021, birbirinden çekişmeli oyunlara sahne olacak. Gün boyu devam edecek şampiyona kapsamında ilk dörde giren takımlar HADO Dünya Şampiyonası’na katılma ve toplamda 10 bin dolar para ödülü kazanma şansı yakalayacak. 

Eğlencenin başkenti İSFANBUL Tema Park, ev sahipliği yapmış olduğu etkinliklere bir yenisini daha ekledi. İSFANBUL Tema Park, Japonya’da yakar top oyununun artırılmış gerçeklik teknolojisiyle birleşiminden doğarak bugün 60 ülkede oynanan HADO’nun ilk Avrupa şampiyonasına ev sahipliği meydana getirecek. Şampiyonanın isim sponsoru da olan tema park, HADO Türk Ulusal Ekibi’nın da aralarında bulunmuş olduğu 12 takımla beraber yüzü aşkın sporcuyu ağırlayacak.  

Gün boyu büyük bir heyecanla sürecek İSFANBUL Tema Park HADO Avrupa Şampiyonası 2021’de Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Avusturya, Hollanda, Fransa, İspanya, İngiltere, Galler ve Türkiye hususi konuk takımları İSFANBUL Tema Park’ta yarışacak. Şampiyonada ilk dörde giren takımlar toplamda 10 bin dolar para ödülü ve HADO Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacak. 

“Geleceğin sporcularının yetişmesi için sponsor olduk”

Mevzuyla ilgili açıklamalarda bulunan İSFANBUL Tema Park Direktörü Tankut Tonger, “Bugüne dek tema parkımızda ev sahipliği yaptığımız birçok etkinlikle misafirlerimize unutulmaz anlamış olur yaşattık. Sadece isim sponsoru da olduğumuz şampiyonanın, ülkemizin tanıtımı açısından oldukça değişik bir misyonu bulunuyor. Geleceğin sporu olarak malum, teknoloji ile performansı bir araya getiren yeni nesil ekip oyunu HADO, her geçen gün daha çok ülkede tanınıyor ve daha çok sporcu tarafınca oynanıyor. Türkiye E- spor Federasyonu’nun (TESFED) HADO’yu bünyesine dahil etmesi de HADO’nun geleceği hakkında bizlere ip uçları veriyor. İSFANBUL Tema Park olarak ikimiz de geleceğin sporunun desteklenmesi ve geleceğin sporcularının yetiştirilmesi için üstümüze düşeni yerine getirmek adına şampiyonaya sponsor olduk” diye konuştu. 

“Elimizi taşın altına koymamız gerekiyordu”

Tonger, sözlerine şu şekilde devam etti; “Sporun her türlüsünün, ülkemizin dünyaya tanıtılmasında mühim bir görevi bulunduğunu biliyoruz. Bunu geçtiğimiz günlerde 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda fazlasıyla yaşadık. Birçok sporcumuz ülkemizin bayrağını kürsüde ilk sıraya taşıdı, İstiklal Marşı’mızı tüm dünyaya dinletti ve bizi dünyaya tanıttı. Gelecekte de e-sporun böylesine mühim bir misyonu olacak. Aynı gururu gelecekte e-spor alanında da yaşamamız için elimizi taşın altına koymamız gerekiyordu. Bundan sonrasında da tüm spor dallarına, sporcularımıza desteklerimizi sürdürmeye, ülkemizi geleceğe taşımaya ve tanıtmaya devam edeceğiz” dedi. 

Şampiyona 128 metrekarelik dev açık hava ekranından yayınlanacak

HADO tutkunlarının şampiyonayı İSFANBUL Tema Park’taki 128 metrekarelik dev açık hava ekranından anlık takip edebileceğini de açıklayan Tonger, HADO tutkunlarının yalnız şampiyonayı izlemekle yetinmeyip İSFANBUL Tema Park’ta yer edinen HADO sahasında da geleceğin oyununu istedikleri an deneyimleyebileceklerini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz