Espor dünyasının başarı göstermiş ve sevilen isimlerinden olan Isopowerr, nasıl esporcu olduğundan başarılarına kadar birçok mevzuda Demirören Haber Ajansı’na (DHA) hususi açıklamalarda bulunmuş oldu.

“Esporcu olmaya nasıl karar verdin” sorusuna cevap veren Isopowerr, “Aslen karar vererek başladığım bir vaka değildi. Ben de hepimiz şeklinde evinde oyun oynayan birisiydim ve iyi oynadığımı düşünüyordum. Bigün bir dostum web kafe turnuvasına katılmam için bana bildiri attı. Ben de o turnuvaya katıldım ve sonrasında kazandım. Kazandıktan sonrasında o web kafenin sahibi espor takımının bulunduğunu söylemiş oldu. Takımda oynamam için bana teklifte bulunmuş oldu ve ben de kabul ettim. Espor hayatım bu şekilde başladı” dedi.

“AİLEM BANA HER ZAMAN İNANDI”

Esporcu olması sonrasında ailesinin kendisine nasıl tepki verdiğinden bahseden İsmail Can, “Akrabalarım devamlı bana inandı ve destek oldu bu mevzuda. İlk başlangıçta birazcık tedirginlerdi fakat hemen sonra başarı ulaşınca ve benim de devam etmek istediğimi görünce desteklemeye devam ettiler” ifadelerini kullandı.

“BASKI YARATMIYOR HATTA MOTİVE EDİYOR”

Evlatların ve gençlerin idolü olmasının kendisinde bir baskı yaratmadığını, hatta tam tersine bu şekilde mesajlar alması sonucunda fazlaca daha mutlu ve motive bulunduğunu kaydeden Isopowerr, “Bu oyunu oynayıp iyi bir yere gelmek isteyenler için örnek olabildiysem, onların motivasyonuna katkı sağlayabildiysem onlar ve kendi adıma fazlaca mutlu olurum” diye konuştu.

“HER SENE DÜZENLİ ŞEKİLDE KURULU BİR LİGİMİZ OLSA ÇOK DAHA GÜZEL ŞEYLER GÖREBİLİRİZ”

Türkiye Espor Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu Bitexen TESFED Türkiye Kupası FIFA21 Turnuvası’nda çifte kupa kazanarak büyük bir başarıya imza atan Isopowerr, şunları söylemiş oldu: “FIFA üstünde turnuva mevzusunda gene birazcık geride gibiyiz bence. Hatta turnuva değil de her yıl tertipli şekilde kurulu bir ligimiz olsa fazlaca daha güzel şeyler görebileceğimizi düşünüyorum. Birçok ülkede hali hazırda ligler kurulmuş durumda ve her yıl tertipli olarak oynuyorlar. Bu vaka genç FIFA oyuncularının gelişimi açısından da fazlaca mühim.”

“MİLLİ TAKIMIMIZ FIFA SAHNESİNDE ÇOK GÜÇLÜ BİR KADROYA SAHİP”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafınca kurulan e-Ulusal Takımlar’ın bir parçası olan ve Türkiye adına savaşım eden İsmail Can Yerinde, ulusal takımın kuvvetli bir ekibe haiz bulunduğunu dile getirerek, ”Geçen yıl turnuvayı ucu ucuna penaltılarda kaçırdık. Bence ulusal takımımız FIFA sahnesinde fazlaca kuvvetli bir ekibe haiz. Ben önümüzdeki yıl e- Ulusal Ekip olarak fazlaca başarı göstermiş olacağımızı, hatta kupayı bile getirebileceğimize inanıyorum” dedi.

“RED BULL SPORCUSU OLDUĞUM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

Red Bull sporcusu olduğundan fazlaca mutlu bulunduğunu kaydeden Isopowerr, “Ilk olarak Red Bull sporcusu olduğum için ve bu ailenin içinde bulunduğum için hem fazlaca mutluyum hem de fazlaca hususi hissediyorum. Bu şekilde büyük bir markanın desteğini almak ayrı bir motivasyon deposu benim için. Red Bull’un sporcularına hususi yapmış olduğu seminerlerin güzel bir katkısı oluyor, orada spor psikolojisinden, toplumsal medyaya kadar eğitimler görüyoruz ve bunun katkı sağladığını düşünüyorum” açıklamasında bulunmuş oldu.

“MENTAL OLARAK GÜÇLÜ OLMAK GEREKİYOR”

Son olarak FIFA esporcusu olmak isteyen gençlere seslenen Isopowerr, şu ifadeleri kullanarak sözlerini noktaladı: “FIFA mevzusunda bilhassa mental olarak kuvvetli olmak gerekiyor, sakin kalmak/kalabilmek en mühim unsurlardan birisi bence FIFA’da başarı göstermiş olmak isteyen birisi için. Onun haricinde sıkı emek harcayarak ve ustalaşmış oyuncuları izleyerek kendilerini geliştirebilirler.”

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz