Üsküdar'da espor merkezi açıldı

Üsküdar Belediyesi gençlerin E-Spor sektörüne artan ilgisi üstüne Çavuşdere Spor Sarayı’nda oluşturduğu E- spor Merkezi’ni hizmete açtı. Oluşturulan E-Spor Merkezinde Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen gençlerle buluşarak oyun oynadı.

Geçmiş yıllarda Türkiye’de bir kamu kurumu olarak ilk kez ve görkemli bir halde E-Spor eğlencesini düzenleyen Üsküdar Belediyesi bu kez de E-Spor Merkezi projesini hayata geçirdi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in yardımı ile ilk kez bir kamu kuruluşu tarafınca kullanıma sunulan ilk E-Spor Merkezi olma özelliği taşıyan ve oyun severlerin kıyasıya savaşım edeceği bu merkez, Çavuşdere Spor Sarayı’nın asma katında son teknolojik cihazlarla donatıldı. 

Açılıştan sonrasında bununla beraber büyük bir çekişmeye ev sahipliği meydana getiren merkez, toplumsal medya fenomenleri ve Üsküdarlı gençleri bir araya getirerek en sevdikleri oyunları oynama fırsatı sundu. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de E-Sporcu gençlerin arasına katılarak, gençlerle beraber oyun oynadı.

 Gençlerle bol miktarda zaman geçiren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen oldukça keyif aldığını belirterek, “Öyleki heyecanlı ve öyleki süratli bir merkez açtık ki, şuanda ter içerisindeyim. Bu gençlerin hızına yetişmek mümkün değil. Aslına bakarsan e spor merkezlerinin en mühim özelliği de oldukça süratli, inanılmaz süratli, zamanı ne ile ölçeceğiz, bir ölçü birimi yok burada. Dolayısıyla oldukça mühim ve hususi bir merkezi.. Bura bununla beraber bir akademi. Burası bir eğitim merkezi öyleki düşünebiliriz. Burada mühim kavramlarımız hız centilmenlik, tatlı bir rekabet, kolektif akıl, gençler burada akıl oyunları ile ekip arkadaşları ile beraber ortak akıl yürütecekler ve oldukça süratli karar verecekler. En mühim kavram hızdır burada. Kesinlikle bu e-spor merkezleri, evlatların ve gençlerin zamanını öldürmez. Aksi tartışmalara kesinlikle katılmıyorum. Gelip görsünler ki gençler burada hızlıca karar verip başarı soruşturma adına, mantıklı işlerimizi nasıl yürütürüz onun mücadelesini veriyorlar.” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz