PUBG MOBILE'a böcek modu geldi

Dünyanın en popüler mobil oyunu PUBG MOBILE, Macera-Böcek adlı yeni oyun modunu duyurdu. Bu yeni oyun moduyla beraber oyunculara yepyeni bir battle royale deneyimi sunuluyor. Sınırsız güdümlü füzeyle donatılan Böcek oyuncular, rakipleriyle süratli, patlayıcı desteğiyle mikroskobik düzeyde savaşırken, tam boydaki oyuncuların tavalarından kaçmaya çalışacaklar. 

Macera-Böcek modu, oyuncuların bir böcek kadar olmalarını elde eden küçülme teknolojisini kullanmalarına imkân tanıyor. Erangel’in yeni temalı moduyla beraber oyuncular beş değişik laboratuvarı keşfedebilecek. Her bir laboratuvarda gizemli bir Kuantum Dönüşüm Aleti bulunuyor. Bu aleti kullanan oyuncular, böcek boyutunda minyatür bir oyuncuya dönüşecek. Dönüşen oyuncular sırt çantalarındaki ekipmanları kullanamayacak fakat sınırsız sayıda güdümlü roket fırlatabilecekler. Laboratuvarda uçabilen oyuncular, uzaklaştıklarında ise gerçek boyutlarına geri dönecekler. Bu Böcek oyunculara düzgüsel silahlarla zarar vermek mümkün değil, sadece tencere saldırılarına karşı dikkatli olmaları gerekiyor.

Böcek haline dönüşen oyuncular, Enerji Işığı Puanları biriktirerek solucan deliklerini kullanıp, haritadaki değişik bölgelere seyahat edebiliyorlar. Her ışık beş Işık Puanı toplamanızı sağlıyor. Oyuncular 40 Işık Puanı topladığında ise Solucan Deliği Aleti’nı çalıştırarak, öteki dört laboratuvardan birine ışınlanabiliyorlar. Işık Puanları yalnız Böcek halindeyken toplanabilirken, düzgüsel boyuttaki oyuncularsa Enerji Dükkanı’nı kullanarak Işık Puanları ile cenk ekipmanları satın alabiliyorlar. Macera-Böcek modunun amacı da diğerleriyle aynı: Hayatta kalan son oyuncu olmak!

Geçtiğimiz günlerde okyanusun ortasındaki büyük bir gemide yer edinen dev hangarda geçen arena haritası Hangar da oyuna eklenmişti. Süratli reaksiyonun ve doğru hedef almanın ön plana çıkmış olduğu harita, Takımlı Ölüm Oyunu, Arena Eğitimi ve Takımlı Tabanca Oyunu modlarında da seçilebiliyor.

 PUBG MOBILE’a gelecek yeni içerikler ve heyecanla beklenen 1.5 güncellemesiyle ilgili bilgiler de oldukça yakında duyurulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz