Türk Oyun Şirketi Hungri Games 1,1 milyon dolar yatırım aldı

Hungri Games, halihazırda EMEA bölgesinde ve ABD’de geniş bir oyuncu kitlesini yakalamış olan God of Gods ve Legend of Khans şeklinde SRPG oyunlarıyla süratli bir ivme yakalamayı başardı. İnteraktif öykü tabanlı RPG türündeki üçüncü oyunu olan “Affairs Interactive Stories” ise 2021 yazında oyun severler ile buluşacak.

Global ölçekte tanınan bir oyun şirketi olacağız

 Hungri Games Kurucu Ortağı Kağan Berk Koçak aldıkları yatırıma ilişkin yapmış olduğu açıklamada; “Hungri Games dünya oyun sektöründe tecrübeli ve başarılara haiz bir ekip tarafınca kuruldu. 2 yıl şeklinde kısa bir sürede 2 mid-core oyunu global pazarda yayınlayabilmek ve alanında dikkat çeken oyunlara imza atmak bu anlamda rastlantı olmadı. Kurulduğumuz günden beri en net hedefimiz küresel çapta alanında tanınan ve saygı duyulan bir mobil oyun şirketi olmaktı. Yenilikçi ve yetenekli ekibimizle bu yolda ilerliyoruz. Bu başarımız fazlaca sayıda yatırımcının dikkatini çekmeyi başardı ve ikimiz de şu an için global hedeflerimize uygun gördüğümüz Triple Dragon ile ilk yatırım sürecimizi tamamladık. Yeni hedefler için çalışmaya devam ediyoruz. Bir taraftan en yeni SRPG oyunumuz “God of Gods”u global pazarda yayınlamanın heyecanını yaşarken, öteki taraftan RPG ve strateji türü oyun deneyimini yeni bir düzeye taşıyarak dünyanın dört bir tarafındaki oyunculara en iyi oyun deneyimini sunmayı sürdürüyoruz. ” dedi.

Temel mobil oyunlar segmentinde devrim yaratıyor

Yatırım turunu melek yatırımcılarla beraber yöneten Londra merkezli oyun yatırım ve finans şirketi Triple Dragon’un Kurucu Ortağı Pieter van der Pijl ise yatırım sürecini şu sözlerle değerlendiriyor: “Hungri Games, küresel oyuncu tabanının yanı sıra EMEA’da da son aşama iyi yankı uyandıran içerikler sunarak temel mobil oyunlar segmentinde devrim yaratıyor. Yeni ve alternatif kullanıcı edinme ve iş geliştirme ortaklıklarından yararlanarak şimdiden ilgi odağı olmayı başardı. Hungri Games’i portföylerini genişleterek ve Birleşik Krallık’ta yeni bir stüdyo açarak desteklemek için sabırsızlanıyoruz.” 

Hungri Games almış olduğu yatırımı yeni mobil oyunların geliştirilmesini hızlandırmak, kullanıcı kazanımını ile pazarlama enerjisini çoğaltmak ve İngiltere’de açmayı düşündüğü yeni stüdyosu için kullanacak. İstanbul merkezli şirket yeni kabiliyetleri bünyesine katmayı sürdürürken, bu senenin sonuna kadar 25 kişilik bir ekibe ulaşmayı planlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz