Red Bull Campus Clutch’ta Türkiye Temsilcisi Bedel Ödeyenler Dünya Finali’nde

Dünyada ilk kez meydana gelen, üniversiteler arası VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch’ta Türkiye temsilcisi ‘Karşılık Ödeyenler’ “Knockout Round”u geçerek Dünya Finali biletini cebine koydu. ‘Karşılık Ödeyenler’, 3-6 Haziran içinde gerçekleşen mücadelelerde Bulgaristan, Hırvatistan ve son olarak Romanya temsilcilerini 2-0 yenerek dev finale terfi etti. Dünya Finali’ne katılacakları için oldukca mutlu olduklarını açıklayan ekip kaptanı Arda “madzzy” Demirel, “Oldukca emek vererek namağlup bir halde finale geldik. Şimdi son bir kez daha İspanya’da Türkiye’yi temsil ederek her insana neler yapabileceğimizi gösterip şampiyon olacağız.” dedi. 9 Eylül Üniversitesi’ni ve Türkiye’yi temsil eden Karşılık Ödeyenler, 17-18 Temmuz tarihlerinde Red Bull Campus Clutch Dünya Finali’nde savaşım verecek. Detaylı data RedBull.com/campusclutch adresinde.

Üniversite öğrencilerine ülkesini ve okullarını temsil etme imkanı veren dünyanın ilk üniversiteler arası global VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch’ta Knockout Round heyecanı nefesleri kesti. Türkiye elemeleri sonunda aynı bölgedeki ülkelerin temsilcileriyle karşı karşıya gelme hakkını elde eden ‘Karşılık Ödeyenler’, Red Bull Campus Clutch Dünya Finali Eleme Turu aşamasında görkemli bir performans ortaya koydu. 3 Haziran’daki çeyrek finalde Bulgaristan temsilcisi UniversaL’i 2:0 ve 4 Haziran’daki yarı finalde Hırvatistan temsilcisi Mo Gaming’i 2:0 yenik eden Karşılık Ödeyenler, 5 Haziran’da canlı gösterilen final maçında da Romanya temsilcisi Infinite’i 13-7 ve 13-5’lik skorlarla 2:0 yendi.

Elemeler süresince kendilerine güvenlerinin tam bulunduğunu belirten ekip kaptanı Arda “madzzy” Demirel, “Turnuvanın başından beri aramızda oldukca güzel bir kontakt vardı. Türkiyede esporun gelişmesi ve ilerlemesi için elimizden gelen gayreti göstererek namağlup bir halde Dünya Finali’ne çıktık. Şimdi son bir kez daha İspanya’da Türkiye’yi temsil ederek her insana neler yapabileceğimizi gösterip şampiyon olacağız.” İfadelerini kullandı. 

‘Karşılık Ödeyenler’ Madrid’de Türkiye’yi temsil edecek

İspanya ve ABD ulusal şampiyonları ile birlikte, Anubis (Mısır), Karşılık Ödeyenler (Türkiye), BTR (Kanada), Mamas Boys (Avustralya), MAXD Esports (Pakistan), Odin e Amigos (Brezilya), Platoon (Beyaz Rusya), PXL Esports (Belçika), Project S (Portekiz), VAC Kimchi (Cenup Kore) takımları 17-18 Temmuz tarihlerinde Madrid’de düzenlenecek Dünya Finali’nde savaşım edecek. Dünya Finali’nde şampiyonluğa uzanan üniversite ekibi, 20 bin Euro’luk ödülün yanı sıra VALORANT Masters’ta savaşım eden dünyanın en iyi VALORANT oyuncularıyla tanışma fırsatını da elde edecek. Red Bull Campus Clutch ile ilgili detaylı data RedBull.com/campusclutch adresinde.

Üniversite öğrencilerine hususi ilk VALORANT turnuvası

2020 senesinde piyasaya girdikten sonrasında gamer’ların ilgi odağı olan VALORANT’ı, ortalama 18 milyon oyuncu oynuyor. 5’er kişiden oluşan takımların karşı karşıya geldiği oyunda, bir maç 25 tur üstünden kurgulanıyor. Twitch üstünden ‘Tek oyunun bir günde izlenme rekoru’nu 34 milyon izlenmeyle elde eden VALORANT, en oldukca oynanan oyun olma yolundaki gelişimini de sürdürüyor. Dünyanın en mühim ve yenilikçi VALORANT turnuvalarından önde gelen Red Bull Campus Clutch, üniversite öğrencilerini bir araya getiren ilk VALORANT turnuvası olma özelliğine haiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz